За два місяці провести повноцінну пенсійну реформу неможливо, – експерт

За два місяці, що залишилися для запровадження пенсійної реформи, якої вимагає від України Міжнародний валютний фонд, можна хіба що збалансувати те, що було напрацьовано раніше. Тобто реформувати лише перший рівень пенсійного забезпечення – солідарний.

Таку думку в коментарі сайту “24” висловила експерт групи РПР з питань пенсійної системи Галина Третьякова. Реформа – це зазвичай те, що змінює суспільні відносини, а економія в секторі солідарного пенсійного забезпечення – це не реформа, відзначила вона.

За її словами, поки що в уряді навіть немає діалогу із суспільством щодо запуску другого і третього рівня пенсійної системи – обов’язкової накопичувальної та добровільної накопичувальної системи. Тому в квітні можемо розраховувати на “куций” законопроект, що повинен хоч трохи збалансувати пенсійну систему, підкреслює Третьякова.

Крім того, каже вона, МВФ вимагає концентрацію всіх вимог до пенсійного забезпечення в одному законопроекті. Зараз же норми щодо пенсійного забезпечення розпорошені у більш ніж 20 законах України. Щоправда, таку технічну роботу встигнути реально.

Що стосується балансування чи справедливості у першому рівні – не можна сказати, що у нас зовсім несправедлива система. Можливо, щось запропонують щодо індексації пенсій не лише мінімального розміру, але й для тих, хто добросовісно сплачував пенсійний внесок до Пенсійного фонду,
– коментує фахівець.

І додає: щось уряд має зробити, реагуючи на прийнятий три дні тому у Верховній Раді законопроект щодо зниження пенсійного віку для жінок. Скоріш за все, проситимуть президента накласти вето, щоб не відкочуватися назад по тих нормативних актах, які вже були ухвалені, наголошує Третьякова.

Нагадаємо, МВФ вимагає від України ухвалити пенсійну реформу до кінця травня 2017 року. Про це йдеться в тексті меморандуму з Міжнародним валютним фондом. Вступити в силу пенсійна реформа повинна з 1 січня 2018 року.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі