8 міфів про здоровий спосіб життя

1) У день треба випивати не менше 2 літрів води
Вперше цей постулат здорового способу життя був оприлюднений у 1945 році. Тоді Колегія з харчування США порадила всім американцям випивати по 8 склянок води на добу, щоб залишатися у формі і підтримувати свій організм в чистоті й порядку. З тих пір багато дієти включають таку саму рекомендацію, а в народі побутує думка, що велика кількість рідини допомагає худнути.
Насправді сама по собі вода не принесе вам ніякої шкоди, але у великих кількостях, як відомо, шкідливим може бути що завгодно. Спробуйте припустити, скільки рідини ви споживаєте в день: навіть якщо виключити всі інші напої, ви все одно їсте овочі та фрукти і таким чином отримуєте рідину. Якщо переборщити, результатом може стати стан під назвою гіпонатріємія, або, простіше кажучи, нестача солей в організмі. Це в рази підвищить ризик серцево-судинних та інших серйозних захворювань.

2) Від стресу волосся сивіє
Останнім часом модно «звалювати» на стреси все – від прищів до ракових пухлин. Така відмовка, мабуть, друга за популярністю після «браку вітамінів» і «неправильного харчування». До речі, ними часто пояснюють і випадання волосся.
Насправді стреси дійсно негативно позначаються на нашому організмі. Чим більше людина нервує, тим швидше вона старіє, тому що стрес збільшує кількість вільних радикалів в організмі. А вони, в свою чергу, є головними винуватцями появи зморшок і випадіння волосся. Однак немає жодного наукового підтвердження тому, що стрес супроводжується посивінням. Час появи сивого волосся визначається нашими генами, а не вмінням тримати себе в руках. Сайт vk.com

3) Від читання при тьмяному світлі псується зір
Пам’ятайте, що вам говорила мама в дитинстві? Чистити зуби вранці, мити руки перед їжею, сидіти прямо і не читати під ковдрою. І тепер добра частина населення нашої планети впевнена в непорушності цього правила.
Насправді, коли ви читаєте при слабкому освітленні, вашим очам доводиться серйозно напружуватися. Однак максимум, чим це загрожує, – головний біль і, можливо, зморшки навколо очей. Крім того, очі можуть поболіти деякий час. Ви будете відчувати свербіж і сухість, але це пройде досить швидко. Ніякого довгострокового ефекту читання при поганому освітленні не дає.

4) Кава – це шкідливо
Суперечки між любителями чаю і кави йдуть здавна і, напевно, не закінчаться ще дуже довго. Спробуємо розібратися в силі-силенній аргументів і наведемо лише медичні факти.
Насправді. І знову повертаємося до питання про почуття міри. Звичайно, якщо не відходити від кавового апарата добу безперервно, до вечора ви будете справжнім клубком нервів, готовим розірватися в будь-яку хвилину. Про вплив стресу на організм дивись вище. Але якщо дотримуватися помірності, кава може бути навіть корисною.

По-перше, кава, як і зелений чай, містить антиоксиданти (звичайно, якщо йдеться про натуральний продукт). А тому значно зменшує ваш ризик захворіти діабетом другого типу. Одне з недавніх досліджень Гарвардського університету показало, що для жінок, які щодня вживають каву, цей ризик падає аж на 30%. Інші подібні дослідження показують, що кава також знижує можливість захворювання на рак кишечника, цироз печінки, хворобу Паркінсона і жовчнокам’яну хворобу. Ще один плюс – кава стимулює активність мозку і, всупереч поширеній думці, не збільшує шансів підірвати серцево-судинну систему.
При цьому норма для середньостатистичної людини – не більше 3 чашок в день (з розрахунку по 100 мл у чашці).

5) При високій температурі треба голодувати
Цей міф пішов ще з тих далеких часів, коли лікувати застуду було просто нічим, і люди йшли на будь-які, навіть найбезглуздіші, на наш погляд, вчинки, щоб позбутися хвороби. Ще одна причина такого переконання – в тому, що перетравлювання їжі трохи піднімає температуру тіла. Люди, які захоплюються самолікуванням, також вважають, що під час спеки не варто забирати в організму сили на переробку їжі – у нього, мовляв, і так їх небагато.
Насправді, як правило, простуду і підвищену температуру викликають різні віруси, що потрапляють в організм і живуть в ньому від 1 тижня до 10 днів. Від того, як ви будете харчуватися в цей час, термін життя вірусу не залежить. У медиків немає ніяких наукових обгрунтувань того, що дієта під час хвороби якимось чином впливає на опірність організму, проте навіть якщо вам не дуже хочеться їсти, краще перекусити чимось маленьким, але соковитим. Тому, як не крути, вам просто необхідна рідина, щоб уникнути зневоднення. Крім того, волога допоможе вам простіше переносити хворобу – вона зменшить кількість слизу, тим самим пом’якшуючи нежить і кашель.

6) Свіжі продукти кращі, ніж заморожені
З тих пір як вчені дізналися про таку чудову річ, як антиоксиданти, фахівці з харчування хором моляться на свіжі продукти. «Замороження вбиває корисні речовини», – як мантру повторюють медики. Те ж саме стосується будь-якого способу готування, пов’язаного з термообробкою.
Насправді заморожені фрукти та овочі можуть бути не гірше свіжих, якщо їх зібрали і заморозили, що називається, на піку зрілості. А холодна обробка і герметична упаковка зберігають набагато більше вітамінів, ніж залишається в «свіжих» продуктах, що пролежали на сонці або в холодильнику супермаркету.

7) Від споживання яєць підвищується рівень холестерину
Логіка цього твердження проста: в самих яйцях міститься багато холестерину – відповідно, якщо їх їсти, рівень цієї шкідливої ​​речовини в крові підвищиться.
Насправді новітні дослідження в цій галузі показали, що на рівень холестерину впливають тільки певні види харчових жирів. А їх в яйцях набагато менше, ніж, наприклад, в молоці середньої жирності (майже в 2 рази). При цьому яйця містять білки, вітаміни А і D. Вони недорогі, доступні й легкі в приготуванні. Так що одне яйце в день буде дуже корисним компонентом у вашій дієті.

8) Якщо промерзнеш – застудишся
Чергова прописна істина, розказана нам ще в дитинстві. А раз так говорила мама, значить, так і є?
Насправді зниження зовнішньої температури ніяк не позначається на стані імунітету. Якщо, звичайно, мова не йде про крайні ступені обмороження, коли турбуватися треба вже не про застуду. А застуджуємося ми, як уже було сказано вище, завдяки вірусам, а не через холод. Що стосується тенденції, відповідно до якої найбільше простудних захворювань припадає на холодну пору року, вона пов’язана не з температурою. Справа в тому, що взимку ми частіше знаходимося в закритих приміщеннях, штовхаємося в метро, ​​відсиджуємося в кафе замість прогулянки по вулиці. А це найсприятливіший ґрунт для поширення зарази.

   

Залишити коментар

Кометарі