ЧОМУ ОБІЙМИ ТАКІ КОРИСНІ

Обійматися набагато корисніше, ніж може здатися на перший погляд. Дослідження доводять, що обійми допомагають людям як психологічно, так і фізично.

У 70-і роки XX століття дослідники почали вивчати хімічні препарати ендорфіни, які були виявлені в кровоносній і нервовій системах людини. Ендорфіни – це морфіноподібні речовини, які знижують біль і викликають почуття ейфорії. Дослідження показують, що кількість цих “натуральних наркотиків”, що виробляються мозком і нервовою системою, зростає, коли ми обнімаємося. Сайт vk.com

Психологи часто говорять, що сучасній людині не вистачає фізичної близькості з іншою живою істотою, неважливо,чи це рідна людина, незнайомець або просто кішка. Відсутність такого невинного, асексуального контакту позбавляє людину радості буття, призводить до того, що людина замикається в клітці своєї особистості, втрачає відчуття близькості з усім людством і контакт з реальністю.

Обійми в ранньому дитинстві роблять нас здатними любити. Діти, які виросли до 7 років без обіймів, можуть виявитися нездатними любити інших. З них, як правило, виростають психопати, соціопати, т. Е. Люди, що знаходяться в розладі з суспільством і схильні до антигромадських вчинків, а також патологічно непристосовані до життя. Дослідження, проведене нейропсихологом Джеймсом Вільямом Пріскотом, переконливо свідчить про те, що діти, яких не тримали на руках і про які не вважали за потрібне, мають дуже великий шанс вирости вбивцями.

Обійми приносять радість і допомагають як психологічно, так і фізично не тільки тим, кого обіймають, а й тим, хто обіймає:
– Обійми підсилюють імунну систему;
– Стимулюють центральну нервову систему;
– Покращують сон;
– Надають сили;
– Омолоджують;
– Знімають стрес;
– Збільшують кількість окситоцину – гормону, який знімає депресію, а також знижує кров’яний тиск, тобто зменшує ризик серцевих захворювань;
– Підвищують рівень гемоглобіну, що зміцнює весь організм, підсилює імунітет і прискорює одужання від хвороб;
– Підвищують самооцінку;
– Приносять позитивні емоції;
– Позбавляють від внутрішніх страхів, депресії, самотності.

Знайдіть поруч із вами людину, притисніться до неї і хоча б на пару секунд перестаньте думати про те, чим ви зазвичай займаєте ваш мозок.
Пориньте у цей світ, подаруйте йому свою тишу, і ви ще довго не забудете це відчуття взаємного тепла і космічної доброти.

   

Залишити коментар

Кометарі