Прощену неділю 26 лютого: традиції і звичаї сьогоднішнього дня

В це свято люди прощають один одному образи, вибачаються за все погане, що могли зробити навіть випадково, і таким чином позбавляють від негативу свої думки і серце.

Останній день Масниці в народі прийнято називати Прощеною неділею. В це свято люди прощають один одному образи, вибачаються за все погане, що могли зробити навіть випадково, і таким чином позбавляють від негативу свої думки і серце.

У нинішньому 2017 році Прощену неділю настане 26 лютого. Просячи прощення у цей день, важливо робити це щиро, від усього серця бажаючи, щоб вас дійсно пробачили. Те ж саме варто пам’ятати, коли ви прощаєте самі. Не треба лицемірити перед собою або перед Богом, оскільки головна суть Прощеної неділі — не сказати вголос кривднику «я прощаю тебе», затамувавши злобу, а справді відпустити весь негатив минулого.

Християнські церковні традиції Прощеної неділі

На святковій літургії у цей день священнослужителі читають Євангеліє про прощення гріхів, а після всі парафіяни можуть попросити пробачення один в одного. Прощена неділя — останній день перед Великим сорокаденним постом, так що багато приходять у храми, щоб стати ближче до Бога. Наступні 40 днів посту піст готуються до зустрічі Великодня — свята воскресіння Спасителя.

Також у цей день церква згадує вигнання Адама з Раю. Зробивши гріхопадіння Адам гірко розкаювався в скоєному. Тому церква закликає в цей день щиро попросити про відпущення гріхів. Так як Прощена неділя — останній день перед постом, у нього дозволено їсти скоромну їжу, правда, без м’яса. Наскільки дотримуватися строгість в їжі, кожен вирішує для себе. Піднесеного сенсу у звичайній дієті не буде, якщо, відмовившись від м’яса, людина не відмовляється від заздрості, злості або дратується на весь світ. Їжа духовна повинна бути на першому місці, тому піст — це, в першу чергу, час добрих справ і милосердя.

Народні традиції і звичаї Прощеної неділі

У цей день закінчується святкування Масляної. Попросивши прощення за гріхи у Бога, люди вибачаються і один перед одним. У цей день прийнято накривати стіл, а також влаштовувати гуляння, спалювали опудало Масляної. У старовину попіл розвіювали її на полях. Також неодмінно милися в лазні і ретельно прибирали хату. Чистота житла і тіла допомагала налаштуватися на духовне очищення.

Що ж робити, якщо пробачити в цей день не виходить? Наприклад, не вдається забути завдані образи, зло чи біль. Якщо не виходить забути, важливо усвідомити, що ви не бажаєте зустрічного зла, тобто, відплати, не тримайте на душі тяжкості. Прощення в такому випадку — це прийняття іншої людини такою, якою вона є. Не судіть його, залиште це Богу і подбайте про своє духовне здоров’я.

Джерело ukr.media

   

Залишити коментар

Кометарі