Клімкін розкрив деталі переговорів Порошенка і Трампа

Телефонна розмова між президентами України і США Петром Порошенком і Дональдом Трампом була «дуже хорошою», тепер МЗС України готує зустріч між цими лідерами держав.

Про це сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє ТСН. Сайт forbes.

Крім цього, він розповів ще багато цікавого ─ про можливу зустріч з Ле Пен, переговори про спрощення перетину кордону з Туреччиною і ймовірність введення воєнного стану в Україні.

Під час телефонної розмови між Порошенком і Трампом, яка відбулася в ніч на 5 лютого, в кабінеті українського президента також були присутні міністр закордонних справ Павло Клімкін, радник з питань зовнішньої політики, заступник глави адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

За словами Клімкіна, це стандартна присутність при таких розмовах, і всі, хто є в кабінеті, слухають ці телефонні переговори.

«Щодо нашої участі в розмові я утримаюся від деталей. Але ми присутні на розмові, щоб працювати як команда», ─ сказав міністр.

Клімкін також зазначив, що саме на цій розмові не були присутні міністр оборони Степан Полторак і начальник Генштабу Віктор Муженко, але вони брифінгували президента перед бесідою з Трампом.

Глава МЗС додав, що перед розмовою між президентами, яка відбулася в ніч на 5 лютого, була ще одна ─ відразу після інавгурації Трампа.

«Ця бесіда планувалася як протокольна, але вона такою не була. Президент Сполучених Штатів запитав, що відбувається на Донбасі, і відбувся, як на мене, дуже класний обмін думками», ─ сказав міністр.

Але остання розмова між президентами, за словами Клімкіна, була дуже глибокою за змістом. Вона почалася з кількох вітальних фраз і відразу перейшла до суті.

«Президент дуже детально поінформував президента Штатів про ситуацію в Авдіївці. Буквально з третьої фрази почалася конкретна розмова: що відбувається, чому відбувається, і з боку американського президента звучали дуже глибокі питання, які свідчать, що він був пробрифінгований, він знав факти. Це була дійсно хороша бесіда», ─ сказав Павло Клімкін.

   

Залишити коментар

Кометарі