Матір загиблого бійця АТО виграла суд проти Росії

Матір українського військового Ярослава Костишина, який загинув під час війни на Донбасі, виграла суд проти Росії.

Про це повідомляє “ТСН”. Сайт 24tv.ua

Відповідне рішення про стягнення з держави-агресора суми еквівалентної 60 тис. євро на користь Марії Костишин 7 лютого схвалив Івано-Франківський міський суд.

За словами жінки, це вже другий виграний їх сім’єю суд. Минулого року до суду на Росію подала дружина загиблого бійця Світлана, яка з двома доньками мешкає в смт Ярмолинці на Хмельниччині. Ярмолинецький райсуд прийняв рішення про стягнення з Росії на користь вдови Костишина та його неповнолітніх доньок суми морального і матеріального збитку еквівалентної 189 тис. євро.

Тоді російська сторона не подала апеляцію. Якщо протягом 10 днів не буде оскаржене і рішення Івано-Франківського суду, воно набуде чинності і сім’я отримає законні підстави вимагати компенсації. Єдине питання – хто змусить Росію заплатити?

Один з подальших варіантів дій, каже Марія Костишин, – це звернення до Європейського суду з прав людини. Однак, нарікає жінка, для цього необхідно мати позитивні рішення не одного суду і не по одній родині.

Інший шлях – ще складніший. Після того, як рішення набуло чинності, його передають Державній виконавчій службі, яка може заарештувати рахунки або майно російських компаній на території України, продати його, а з виручених коштів виплатити компенсацію.

Однак матір загиблого бійця не дуже сподівається на ефективність цього шляху, відзначаючи, що виконавча служба відкладає справу у далеку шухляду. Проте жінка не втрачає надії, що хоча б через рік, через два, але Росія заплатить за свої злочини.

Адвокат Андрій Турій в коментарі виданню розповів і про можливий третій варіант дій.

За цим рішенням суду позивач зможе стягнути кошти не тільки на території України, а й навіть за кордоном у разі наявності договору про правову допомогу між Україною і державою, в якій перебуває майно боржника – РФ. Є добре відома аналогія зі справою ЮКОСа. В цій справі Франція і деякі інші держави заарештували майно і рахунки РФ, що розташовані на їх території,
– зазначив адвокат.

Порядок дій, необхідних для виконання рішення українського суду, міститься у відповідних договорах про правову допомогу, додав Турій.

   

Залишити коментар

Кометарі