У НБУ розповіли про роботу російських банків в Україні

Банки з російським капіталом в Україні в даний час обмежені в операціях, працюють під наглядом куратора і шукають покупця, повідомила заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова на прес-конференції в Києві у вівторок.

Вона нагадала, що в даний час на ринку працюють п’ять банків з російським капіталом. «Для них є два шляхи – або знайти нового власника або поступово скорочувати свою присутність на ринку», – сказала вона, додавши: «Нам хочеться, щоб вони якось безболісно покинули наш ринок». Сайт forbes

За словами заступника голови центробанку, ВТБ і Промінвестбанк вже знаходяться в переговорному процесі щодо продажу та є кілька зацікавлених інвесторів – як українських, так і зарубіжних. У той же час ніякі документи ще не підписані. Нацбанк розраховує, що до кінця першого кварталу вже буде визначено, чи є реальні інвестори в ці банки чи ні.

«Ми будемо раді, якщо якийсь інвестор купить їх, і банки продовжать працювати. В іншому випадку ми бачимо по них найшвидше скорочення активів і пасивів, ніж по всіх інших російських банках», ─ сказала вона.

Водночас, за словами Рожкової, знайти інвестора для «Сбєрбанку» буде вельми складно, так як банк досить великий.

«Він великий, там велика заборгованість перед материнською структурою, відповідно, це нелегко (знайти покупця на такий банк – ред.)», ─ сказала вона.

Заступник голови НБУ при цьому спростувала чутки про фінансування «Сбєрбанком» так званих «ДНР» і «ЛНР».

«Ми стежимо за операціями і не бачимо фінансування «ЛНР» і «ДНР» через «Сбєрбанк», – підкреслила вона.

При цьому Рожкова додала, що хоча російські банки в даний час докапіталізовані за рахунок конвертації в капітал раніше залучених ресурсів материнських банків, подальше розширення їх бізнесу в зв’язку з санкціями є проблематичним.

«Їх докапіталізація (російських банків – ред.) сталася переважно за рахунок конвертації раніше залучених материнських ресурсів у капітал. Тому, з огляду на наявні санкції, говорити про потенційну майбутню докапіталізацію ми не можемо, а значить, ніякого розвитку бути не може, тому що нарощування активів викликає необхідність в додатковому капіталі», ─ сказала Рожкова.

   

Залишити коментар

Кометарі