На зло Євросоюзу Італія звернулась по допомогу до Росії, – Times

Уряд Італії попри застереження з боку ЄС звернувся з проханням допомогти до Кремля.

Про це пише авторитетне британське видання The Times.

Уряд Італії звернувся до Росії із закликом зіграти ключову роль в стабілізації ситуації у Лівії та допомогти в боротьбі з міграційним кризою.

В Італії завжди були тісні зв’язки з Росією, і зараз, коли ми хочемо, щоб в Лівії встановили мир і єдність, ми будемо раді, якщо Росія хоче того ж,
– відкрито заявив заступник міністра закордонних справ Італії Маріо Джиро.

Водночас у ЄС визнають, що Росія ніколи не приховувала бажання мати бази в Середземному морі

“Ми всі знаємо, що росіяни завжди мріяли мати бази в Середземному морі”, – зазначив міністр закордонних справ Мальти Джордж Велла на саміті ЄС.

Ексерти наголошують, що Росія прагне будь-яким способом збільшити свою владу і легітимність в цьому регіоні, зокрема, помітною є активізація Москви у відносинах з Кіпром, де вона не проти мати базу.

Крім того, Росія хоче отримати доступ до родовищ шельфового газу в цьому районі і мати хороші відносини з єгипетським лідером Абдель Фаттаха ас-Сісі, який підтримує генерала Хафтара. Вона також веде переговори з Алжиром про будівництво там військово-морської бази,
– зазначив експерт Інституту стратегічних досліджень Міноборони Франції П’єр Разу.

Як наголошують аналітики, подібний розвиток подій є вкрай ризикованим, оскільки таким чином Росія може отримати новий плацдарм в Північній Африці і взяти під контроль потоки мігрантів, які Європа прагне зупинити.

The Times пише, що Кремль також зможе контролювати видобуток лівійської нафти і тримати її на досить низькому рівні, в рамках квот ОПЕК.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі