НБУ: українські банки можуть вийти на прибуток у 2017 році

Українські банки можуть вийти на прибуток в 2017 році, йдеться в прес-релізі НБУ з посиланням на другий регулярний звіт «Огляд банківського сектору» за підсумками 2016 року, опублікований регулятором.

«У 2016 році зафіксовано історично високий збиток банківського сектору ─ 159 млрд грн, що обумовлено резервуванням кредитного портфеля Приватбанку наприкінці року. Для інших банків відрахування в резерви значно знизилися, а сукупні збитки зменшилися до 23 млрд грн порівняно з 66 млрд грн в 2015 році. Закладено передумови для виходу сектору на прибуткову діяльність у 2017 році (без урахування фактора ПриватБанку)», ─ йдеться в повідомленні. Сайт forbes.

Як наголошується в повідомленні, практично всі банки повною мірою виконали плани капіталізації, розроблені за результатами діагностичного обстеження, більшість банків виконали трирічний план достроково.

У 2016 році вклади клієнтів платоспроможних на кінець року банків зросли на 117,6 млрд грн в еквіваленті в основному за рахунок припливу коштів суб’єктів господарювання. У структурі зобов’язань банків домінують внутрішні ресурси, частка коштів населення і бізнесу в пасивах банків за рік зросла з 64% до 73,4%.

Покращення ліквідності внаслідок повернення до банків коштів клієнтів, а також поступове зменшення НБУ ключової ставки з 22% до 14% протягом року створили передумови для зниження ставок за депозитами. Відсоткова ставка за 12-місячними депозитами фізичних осіб за рік знизилася на 3,8 в.п. ─ до 17,5% річних в гривні і на 2,2 в.п. ─ до 5,7% річних у доларах. При цьому вартість депозитів у доларах і євро досягла історичних мінімумів, оскільки попит банків на валютне фондування залишається низьким. Зниження вартості фондування створило для банків можливість у другому півріччі знизити відсоткові ставки за кредитами для бізнесу.

Згідно з повідомленням, після націоналізації ПриватБанку частка державних банків у чистих активах збільшилася до 51,3% (з 28,1% на початку 2016 року), за депозитами населення ─ майже втричі, до 59,5%.

Як наголошується в повідомленні, рішення проблеми платоспроможності ПриватБанку, який пропонував надзвичайно високі відсоткові ставки по вкладах населення, створює передумови для істотного зниження депозитних ставок і здешевлення кредитів у 2017 році.

 

   

Залишити коментар

Кометарі