Гройсман пророкує збільшення якості та кількості робочих місць

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що підвищення мінімальної зарплати призведе до збільшення кількості і якості робочих місць, а підвищення цін не вийде за межі сезонних коливань.

Згідно з повідомленням прес-служби Кабінету міністрів України, статистичні показники січня свідчать про позитивний вплив на економіку підвищення вдвічі мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. грн: було створено 28 тис. нових підприємств, на 16% зменшилася чисельність безробітних і відбувається детінізація економіки. Сайт forbes.

За словами прем’єра, на сьогодні є тенденції до зростання кількості і якості робочих місць.

«Ми вважаємо, що мінімальна заробітна плата – це правильний крок. Лютий і березень чітко покажуть, що у нас є збільшення кількості підприємців, збільшення мінімальної заробітної плати, середньої заробітної плати для українців, при тому, що ціни залишатимуться в межах сезонних коливань без будь-яких інших додаткових інфляційних процесів», – сказано в повідомленні з посиланням на слова прем’єра.

За словами голови Державної фіскальної служби Романа Насирова, в січні було закрито 156 тис. фізичних осіб-підприємців, з них 16,4 тис. – реально працюючих.

У січні 2017 року було зібрано ПДФО на 40% більше, майже 2,9 млрд грн, ніж у січні 2016 року, ЄСВ – на 700 млн грн більше. Порівняно із запланованими надходженнями ЄСВ, це додаткові 1,8 млрд грн, або 20%.

«Починаючи з січня, ми бачимо наповнення Пенсійного фонду абсолютно нормально, прогнозовано, з істотним перевиконанням планів. Це додаткові кошти, які забезпечать гарантовану виплату всіх соціальних виплат вчасно і потім навіть можна говорити про якесь збільшення», – зазначив глава ДФС.

У січні було працевлаштовано 45 тис. осіб. Таким чином, на 32%, або на 11 тис. порівняно з минулим роком зросла кількість людей, забезпечених роботою.

«Те, що нам розповідають про масові звільнення, хочу доповісти: були попереджені про звільнення 29 тис. осіб у січні 2017 року. Для порівняння з січнем 2016 року кількість тих, кого попередили, на 26% менше. Ці цифри свідчать про те, що незважаючи на заяви про «зраду» тощо, факти говорять про інше: навпаки, ситуація на ринку праці поліпшується», – сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.

Міністр фінансів Олександр Данилюк додав, що економічні дані також свідчать, що після підвищення вдвічі мінімальної зарплати відбувається детінізація економіки і заробітні плати виходять з тіні.

   

Залишити коментар

Кометарі