Хто отримує найбільшу пенсію в Україні

Шикарніше всіх на заслуженому відпочинку живуть судді – вони отримують 20 тисяч гривень.

Далеко не всі пенсіонери в Україні отримують мінімальну пенсію

На даний момент в Україні не призначають пенсії вище 10,7 тисяч гривень. Проте всі пенсії вище цієї суми, які були призначені до чинного обмеження, залишаються в силі. Приміром, як розповіли в Пенсійному фонді, зараз пенсію понад 20 тисяч гривень отримують 2,2 тис. осіб. В основному це судді у відставці пише news24. 19 тисяч пенсіонерів отримують більше 10 тисяч гривень пише Сегодня.

Ще в минулому році високі пенсії в Україні обкладалися податком, однак на даний момент ця норма скасована. У 2014-му податки потрібно було платити пенсій понад 10 тисяч гривень, а вже в 2015-му поріг знизили до 4134 гривень (три мінімальні зарплати). Таких пенсіонерів в країні виявилося більше 416 тис. У Міністерстві фінансів вважають, що після скасування 15% податку на високі пенсії бюджет втратив близько 800 мільйонів гривень.

Крім того, як розповідає старший науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, судді, який вийдуть у відставку в цьому році, обмеження “не вище 10,7 тис на пенсії“ не відчують – для них Конституційний суд цю норму скасував. Вони отримують більше 20 тисяч гривень, народні депутати на пенсії – більше 15 тис.

“Людей дратує це нерівність. Коли основна маса отримує 1500, грубо кажучи, середня пенсія у нас зараз десь 1850 гривень, а суддя отримує 21 тисячу. За що судді на пенсії в нашій бідній країні при всьому при тому… Давайте тоді всім 21 тисячу платити. Чомусь не виходить. Яка б ні була міра відповідальності на їх роботі, вони ж вже на пенсії, вони ж вже не працюють. Вже цієї відповідальності ні – чому потрібно платити 20 тисяч? Причому Конституційний суд зняв за ним обмеження максимального розміру“, – розповідає вчений.

У пенсійній системі України є ще одна “несправедливість“. Пенсіонери, які раніше вийшли на пенсію, отримують менше грошей. У 2008-му коефіцієнт стажу (показник, який враховують при розрахунку пенсій) збільшили з 1 до 1,35 – старі пенсії не перерахували, а нові стали призначати з урахуванням нового показника.

Раніше віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко Кабінет міністрів України, як і інші органи влади, не робить жодних кроків з підвищення пенсійного віку . Також він заявив, що на осучаснення пенсій українцям в 2017 році необхідні додаткові 30-40 мільярдів гривень.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі