В Україні на 25 років заборонено полювання на лосів

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак підписав наказ, яким в країні на 25 років вводиться мораторій на полювання на лосів.

«Мораторію на відстріл лося бути. З сьогоднішнього дня (3 лютого) полювання на цих тварин упродовж 25 найближчих років на території України заборонене», – написав міністр на своїй сторінці в Фейсбуці і виклав фотокопію відповідного наказу. Сайт forbes

Він пояснив, що наказ передбачає встановлення заборони полювати на лося європейського (Alces alces) на всій території України строком на 25 років і зобов’язує Державну екологічну інспекцію України здійснювати державний нагляд (контроль) за дотриманням режиму цієї заборони. Крім того, документ передбачає розробку програми відтворення популяції лося європейського (Alces alces) в Україні та забезпечення проведення необхідних досліджень і моніторингу (за участю вчених) стану популяції цієї тварини.

Семерак нарікає, що з таким мораторієм Україна запізнилася «років на 20-30», і наводить дані, згідно з якими популяція лосів в країні налічує від 2 тис. особин до 6 тис., тоді як в Білорусі та Польщі – близько 30 тис.

Глава Мінекології також повідомив, що перед розробкою наказу міністерство консультувався з Інститутом зоології ім. І.Шмальгаузена Національної академії наук України. «Висновки про стан популяції лося були критичними і тільки офіційно підтвердили наше побоювання, що тварина зникає в Україні. Вважаю, що робити вигляд, що флора і фауна – не українське національне багатство і з його захистом можна почекати до кращих часів, – злочин і бездіяльність. Підписав наказ, щоб Україна зберегла і відновила популяцію цих прекрасних тварин», – пояснив Семерак.

   

Залишити коментар

Кометарі