Гонтарєва розповіла, на що впливає підвищення “мінімалки”

Валерія Гонтарєва розписала “плюси” підвищеної мінімальної зарплати.

Підвищення мінімальної заробітної плати може стати стимулом зростання внутрішнього споживання, а отже і економічної активності. Про це йдеться в коментарі голови НБУ Валерії Гонтарєвої.

“Голова НБУ Валерія Гонтарєва підкреслила, що це (підвищення мінімальної заробітної плати – ред.) простимулює зростання внутрішнього споживання, а отже і економічної активності, і в результаті зросте попит на робочу силу і підвищиться зайнятість у майбутньому”, – йдеться в повідомленні.

В НБУ підкреслюють, що підвищення мінімальної заробітної плати сприятиме зростанню матеріальних стимулів до повернення на ринок праці осіб, які раніше не шукали роботу саме із-за недостатності матеріальних стимулів.

Нагадуємо, оприлюдненому на сайті НБУ інфляційному звіті говориться, що зростання витрат на оплату праці у зв’язку з підвищенням мінімалки, особливо для малого і середнього бізнесу, призведе до більш істотного зниження зайнятості, ніж прогнозувалося раніше.

“Загальна чисельність працівників формального сектора економіки в 2017 році скоротиться на 9% порівняно з 2016 роком. Скорочення за рахунок підвищення МЗП становитиме 5,4 п. п. або близько 630 тис. чоловік)”, – йдеться у звіті НБУ.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі