Матьє Булек: «Виклик для України – досягти економічного рівня Польщі»

Бліц-інтерв’ю з керівником проекту «Євразія» групи AESMA

Forbes продовжує публікацію матеріалів за підсумками 10-го Економічного форуму «Європа ─ Україна». Сьогодні ми публікуємо бліц-інтерв’ю з Матьє Булеком, керівником проекту Євразія агентства AESMA. Сайт forbes.

Група AESMA спеціалізується на стратегічній підтримці бізнесів у Євразії і на Близькому Сході, включаючи питання захисту активів та інвестицій, сек’юритизацію, управління ризиками, кіберзахист. AESMA працює в Росії, Центральній Азії, Україні, Монголії, а також у Середньому Східному регіоні: в Лівані, Іраку, Курдистану, Афганістані, Пакистані та Індії. Серед клієнтів AESMA ─ енергокомпанія ERDF, Cassidian (AirBus), Veolia, Bureau Veritas, Cifal, банківська група BNP Paribas, телекомунікаційні гіганти Telia Sonera і Orange і так далі.

На економічному форумі в Жешуві Матьє Булек був модератором однієї з найгостріших панелей. Вона називалася: «Чи можливо розморозити відносини Росії із західними країнами, і що це означає для України?». Частина цієї панелі описана в спеціальному репортажі Forbes із Форуму.

У бліц-інтерв’ю з Forbes Матьє Булек дав свою оцінку перспективам економічного розвитку України.

─ Який ваш прогноз щодо розвитку економік Польщі та України?

Матье Булек: «Вызов для Украины – достигнуть экономического уровня Польши»
Матьє Булек

Фото з особистого архіву

─ Я ніколи раніше не був у Жешуві. Це дуже цікаво ─ спостерігати «економічне диво» Польщі та рівень розвитку місцевої економіки та інфраструктури. А також ─ чудо Європейського Союзу, і все, що він зміг дати і буде давати Польщі в економічному плані, включаючи економічний розвиток і макроекономічну стабільність. Ця модель, на мою думку, може бути застосована до України. Думаю, це важливо, що українці можуть бачити переваги цієї моделі. І викликом для України може бути спроба досягти економічно того рівня, на якому знаходиться Польща.

─ І скільки років нам буде потрібно, щоб стати Польщею? Що може знадобитися для цієї мети?

─ Це залежить від швидкості реалізації реформ, і того, як український уряд буде привносити позитивні зміни в економіку й вирішувати наявні економічні проблеми.

Викликом для України може бути спроба досягти економічно того рівня, на якому знаходиться Польща

Упевнений, економічно така мета цілком досяжна. А в питаннях інтеграції це вже складніше.

За минулі 20 років Польща стала приголомшливим простором для інвестицій. Україні необхідні істотні економічні реформи, боротьба з корупцією, стабілізація макроекономічних факторів. Це має надзвичайно високу важливість.

Також хочу привітати роботу, зроблену Національним банком України. Ця робота надзвичайно важлива для стабілізації фінансового ринку і банківського сектору. Україні потрібно більше реформ, як ті, які реалізувала Валерія Гонтарева. Такі ж всебічні і всеосяжні реформи мають бути проведені в сфері боротьби з корупцією, управління держапаратом, залучення прямих іноземних інвестицій.

─ Які галузі української економіки сьогодні найпривабливіші для інвесторів?

─ Нових інвесторів цікавить ІТ і комп’ютерні технології. Потенціал України величезний, особливо ─ Західної України. Ви багато в чому взаємодієте з Польщею в ІТ-бізнесі, ІТ-розробках, інжинірингу. Освіта також знаходиться на дуже високому рівні, і європейські інвестори не просто так цікавляться саме українським ІТ.

Потенціал аграрної галузі високий, і Україна зобов’язана залучати більше інвесторів у цю сферу. Також інжиніринг, хімія і машинобудування мають хорошу перспективу. Проблема в тому, що перераховані мною індустрії турбують Схід, і це занепокоєння є причиною, чому так складно знайти інвестора в ці галузі.

Далі, туризм. На мій жаль, коли я розглядаю туристичні сайти, такі як booking.com, ніхто з них не виносить України на головну сторінку сайту.

Наприклад, у Франції люди не знають про Україну, і не знають про те, що всього за три години перельоту знаходиться ваша прекрасна країна. Є прямі рейси з Іспанії та інших європейських країн. Можна відвідати дивовижний древній Київ, можна подивитися країну, злітати до Львова та інших міст, і фантастично провести час. Але люди цього не знають. І для України було б гарно просувати туризм.

Всебічні та всеосяжні реформи повинні бути проведені в сфері боротьби з корупцією, управління держапаратом, залучення прямих іноземних інвестицій

Я багато працюю з Україною, і для мене Київ ─ це одне з найкрасивіших міст Європи. Я дійсно люблю атмосферу в Києві, його кольори, його людей.

─ Які саме інвестори цікавляться Україною? Приватні чи державні, невеликі інвестори чи великі корпорації?

─ Підтримка міжнародної громадськості повинна допомогти і прискорити розвиток України в період війни. Було б цікаво побачити більше інвесторів з інших регіонів Європи, перш за все Лондона і Німеччини, Італії і Франції, які можуть прискорити процес залучення інвестицій. Поки що ми не бачимо великої кількості інвесторів в Україні, але у країни є можливість реалізувати міжрегіональне співробітництво.

─ Будь ласка, оцініть роль міжнародних інституцій, таких як МВФ, ЄБРР, Світовий банк, у розвитку України?

─ Це різні фінансові лінії. Міжнародна допомога від МВФ і допомога ЄБРР допомагають підтримувати економічний розвиток, в своїй основі рятувати економіку і підтримувати її життєздатність, а також дають можливість покращити рівень життя. Є дві різні реальності. Допомога може бути величезною, вплив може бути величезним, але неможливо оцінити цю допомогу міжнародних донорів у грошовому еквіваленті з точки зору розвитку держави.

─ Що найважливіше для вас в економічному форумі «Європа – Україна»?

─ Це чудова можливість для Європи побачити драйвери свого розвитку, такі як Польща, яка сьогодні стає двигуном європейської спільноти. Це важливий шлях, щоб сфокусуватися на Україні і показати їй, що це дійсно можливо ─ стати стабільною і економічно розвиненою завдяки європейській системі і Європейському Союзу.

   

Залишити коментар

Кометарі