Данія буде боротися з корупцією в Україні

Данія з 1 лютого почне реалізацію «Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні», повідомив міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен.

«1 лютого Данія офіційно одягне майку лідера антикорупційної програми ЄС в Україні. З бюджетом в 120 млн данських крон ми будемо протягом найближчих трьох років допомагати українській владі в її боротьбі з корупцією», ─ йдеться в статті данського глави зовнішньополітичного відомства, поширеній на офіційній сторінці МЗС України. САЙТ forbes.

Він також зазначив, що Данія збереже високий рівень підтримки реформ в Україні в енергетиці, ефективному управлінні, децентралізації і свободи засобів масової інформації.

«Ми повинні спільно в ЄС робити те, що ми можемо – політично і економічно – підтримувати процес реформування України і шлях до зростання і процвітання. Нам потрібно підтримувати економічний розвиток і допомагати створювати більш ефективні рамки для приватного сектору в Україні», ─ зазначив дипломат.

Як повідомлялося, 24 листопада віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе і комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоханесс Хан підписали Угоду про фінансування заходу «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні».

Загальний бюджет впровадження ініціативи становить 16,34 млн євро, з яких внесок з боку ЄС становить 15 млн євро, співфінансування МЗС Данії ─ 1,34 млн євро.

Кошти ЄС будуть спрямовані на посилення можливостей органів державної влади, відповідальних за боротьбу з корупцією ─ Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, а також забезпечення доброчесності співробітників інших установ і органів юстиції.

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні також має на меті покращення парламентського нагляду за процесом реалізації реформ і можливостей Верховної Ради аналізувати і вдосконалювати стратегічну і нормативно-правову базу, в тому числі шляхом створення міжнародної консультативної ради Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції.

В рамках ініціативи будуть залучені громадянське суспільство і засоби масової інформації до здійснення антикорупційних заходів, зокрема шляхом популяризації «слідчої журналістики», а також буде здійснюватися співпраця із зацікавленими місцевими органами влади в рамках пілотних проектів «Чисте місто» з метою демонстрації позитивних змін, які може принести ефективна протидія корупції, підкреслює прес-служба.

Виконання цих цілей дозволить створити в Україні єдиний центр підтримки установ, діяльність яких спрямована на протидію корупції.

   

Залишити коментар

Кометарі