Вчені з’ясували, чим відрізняється мозок технаря від мозку гуманітарія

Бажаючи з’ясувати, якою є природа вроджених математичних здібностей, фахівці з Франції вирішили провести експеримент. Учасниками дослідження стали 30 професійних математиків й експертів з гуманітарних наук, які мали приблизно однаковий рівень освіти. Кожен з випробовуваних повинен був проаналізувати по 72 досить непростих затвердження в галузі геометрії, алгебри, математичного аналізу, топології і по 18 історичних тез. Добровольцям дали всього 4 секунди, щоб визначити правдивість, хибність або безглуздість кожного.

Рішення технічних завдань запускало активну роботу ділянок у тім’яній, нижньоскроневій і префронтальній корі головного мозку виключно в математиків. В експертів з гуманітарних наук активізація цих же ділянок мозку відбувалася лише в тому випадку, коли вони мали впоратися з простішими завданнями. Сайт vk.com

За словами вчених, вроджене математичне мислення запускає роботу нейронної мережі, яка відповідає за сприйняття чисел і простору. Вона має дуже багато відмінностей від мережі, пов’язаної з мовою. Ґрунтуючись на результатах власних досліджень, науковці збираються розробити систему, за допомогою якої можна буде заздалегідь дізнатися, чи розвинуться у дитини математичні здібності.

   

Залишити коментар

Кометарі