Китай переживає новий бум народжуваності

У Китаї минулого року народилося 17,86 млн осіб, заявив представник Державного комітету у справах охорони здоров’я і планового дітонародження Ян Веньчжуан.

Це найвищий рівень народжуваності з 2000 року.

Таких показників вдалося досягти незважаючи на те, що кількість жінок дітородного віку знизилася на 5 млн чоловік. Для порівняння, середня народжуваність в 2011-2015 роках становила на 1,4 млн осіб менше. Сайт forbes.

Як вважає китайська влада, скасування політики «одна сім’я – одна дитина» виявилася «дуже своєчасною і дуже ефективною», повідомляє BBC.

Політика «одна сім’я – одна дитина» була введена в 1979 році, щоб обмежити приріст населення. Для тих, хто хотів мати двох дітей, були передбачені штрафи та інші покарання. В результаті кількість працюючих громадян почала скорочуватися, і влада почала побоюватися, що працюючі китайці скоро не зможуть утримувати стрімко старіюче населення.

В результаті Китай наприкінці жовтня 2015 року вирішив внести поправки в демографічну політику, дозволивши сім’ям мати по двоє дітей.

При цьому багато китайських сім’ї спеціально планували народження дитини на рік Мавпи, який розпочався 8 лютого 2016 року за місцевим календарем і завершиться 28 січня 2017 року.

Згідно з китайським гороскопом, народжені в рік Мавпи люди відрізняються розумом, кмітливістю і чарівністю. Цей рік вважається більш престижним для народження дитини, ніж попередній рік Вівці або наступний рік Півня. Вплив гороскопу на народжуваність в Китаї, як і раніше, великий: наприклад, на рік Дракона в країні народжується майже на 2% більше дітей, ніж у інші роки.

На початку 2016 року повідомлялося, що кількість бронювань у пологовому будинку в Пекіні, що належить Harmonicare Medical Holdings, на період після 8 лютого підскочила на 30%. При цьому німецька фармакологічна компанія Merck AG заявляла про підвищення продажів ліків від безпліддя в Китаї наприкінці 2015 року.

«Я впевнений, що кількість новонароджених у Китаї суттєво зросте в 2016 році, ─ вважає віце-президент Harmonicare Чжень Вей. Його компанія є найбільшим у країні приватним оператором пологових будинків. ─ У китайській традиції рік Вівці вважається найменш вдалим у плані народження дитини, тож багато батьків відклали вагітність до нового року».

   

Залишити коментар

Кометарі