45 маловідомих фактів про письменників

1. Вільям Шекспір ​​народився і помер в один і той же день (але, на щастя, в різні роки) – 23 квітня 1564 він народився і, через 52 роки, в той же день помер.

2. В один і той же день з Шекспіром помер ще один великий письменник – Мігель де Сервантес Сааведра. Автор «Дон Кіхота» помер 23 квітня 1616.

3. Сучасники стверджували, нібито Шекспір ​​захоплювався браконьєрством – полював на оленів у володіннях сера Томаса Люсі без жодного дозволу цього самого Люсі. Джерело vk.com

4. Великий поет Байрон був кульгавим, мав схильність до повноти і був надзвичайно любвеобільним – за рік у Венеції, за деякими відомостями, він ощасливив собою, кульгавим і товстим, 250 дам.

5. У Байрона була дивовижна особиста колекція – пасма волосся, зрізаних з лобків коханих жінок. Прядки (чи, може, локони) зберігалися в конвертах, на яких були романтично написані імена господинь. Деякі дослідники стверджують, що помилуватися (якщо це слово тут доречно) зборами поета можна було ще в 1980-х роках, після чого сліди рослинності загубилися.

6. А ще великий поет Байрон любив проводити час з хлопчиками, у тому числі, на жаль, з неповнолітніми. Це ми навіть не коментуємо! Мало було негідникові 250 дам!

7. Ну і ще трохи про Байрона – він дуже любив тварин. На щастя, не в тому сенсі, який ви, можливо, вклали в цю фразу, прочитавши про Байрона трохи вище. Поет-романтик звіряток обожнював платонічно і навіть мав звіринець, в якому мешкали борсук, мавпи, коні, папуга, крокодил і ще багато всякої живності.

8. У Чарльза Діккенса було дуже важке дитинство. Коли його тато потрапив у боргову в’язницю, маленького Чарлі відправили працювати … ні, не на шоколадну фабрику, а на фабрику з виробництва вакси, де він з ранку до вечора наклеював ярлички на баночки.

9. У 1857 році до Діккенса приїхав у гості Ганс Християн Андерсен. Це не анекдот Хармса, це саме життя! Андерсен з Діккенсом познайомилися ще в 1847 році, прийшли в повний захват один від одного, і ось, 10 років потому, датчанин вирішив скористатися даним йому запрошенням. Біда в тому, що за ці роки в житті Діккенса все дуже змінилося й ускладнилося – він був не готовий прийняти Андерсена, а той прожив у нього майже п’ять тижнів! «Він не володіє ніякими мовами, крім своєї данської, хоча є підозри, що і її він теж не знає» – в такому ключі розповідав друзям про своє гостя Діккенс. Сіромаха Андерсен став мішенню для насмішок численного потомства автора «Крихітки Дорріт», а коли він поїхав, тато Діккенс залишив у його кімнаті запис: «Ганс Андерсен ночував у цій кімнаті п’ять тижнів, які здалися нашій родині роками». І ви ще питаєте, чому Андерсен писав такі сумні казки?

10. А ще Діккенс захоплювався гіпнозом, або, як тоді говорили, месмеризмом.

11. Одним з найулюбленіших розваг Діккенса були походи в паризький морг, де виставлялися непізнані тіла. Наймиліша, по суті, людина!

12. Оскар Уайльд не сприймав всерйоз твори Діккенса і по будь-якого приводу насміхався над ними.

13. Зате Діккенса віддано любили прості читачі – в 1841 році в порту Нью-Йорка, куди повинні були привезти продовження фінальних глав «Лавки старожитностей», зібралося 6000 чоловік, і всі кричали пасажирам швартуються теплохода: «Чи помре крихітка крихта Нелл?»

14. Діккенс не міг працювати, якщо столи і стільці в його кабінеті не стояли так, як треба. Як треба, знав тільки він – і щоразу починав роботу з перестановки меблів.

15. Чарльз Діккенс настільки не любив пам’ятники і монументи, що в заповіті суворо заборонив зводити їх йому. Єдина бронзова статуя Діккенсу встановлена ​​в Філадельфії. До речі, статую спочатку відкинула сім’я письменника.

16. Американський письменник О. Генрі почав письменницьку кар’єру у в’язниці, куди потрапив за розтрату. І так вдало у нього пішла справа, що про в’язницю всі скоро забули.

17. Ернест Хемінгуей був не тільки алкоголіком і самогубцем, про що всі знають. Ще у нього була пейрафобія (страх публічних виступів), крім того, він ніколи не приймав похвали навіть найщиріших своїх читачів і шанувальників. Навіть друзям – не вірив, і все тут!

18. Хемінгуей пережив п`ять воєн, чотири автомобільні і дві повітряні авіакатастрофи. А ще мама в дитинстві змушувала його займатися в школі танців. А сам він з часом почав називати себе Папою.

19. Той же Хемінгуей часто й охоче міркував про те, що за ним стежить ФБР. Співрозмовники криво посміхалися, але врешті-решт з’ясувалося, що Папа був правий – розсекречені документи підтвердили, що це дійсно було стеження, а не параноя.

20. Першою в історії слово «гей» у літературі вжила Гертруда Стайн -письменниця-лесбіянка, яка ненавиділа знаки пунктуації та подарувала світу визначення «втрачене покоління».

21. Оскара Уайльда – як і Ернеста Хемінгуея – з дитинства довго наряджали в дівчачі сукні. В обох випадках, зауважимо, це закінчилося погано.

22. Найзнаменитіша цитата Гертруди Стайн – «Троянда це троянда це троянда це троянда».

23. Оноре де Бальзак обожнював каву – за день випивав близько 50 чашок міцної турецької. Якщо не було можливості зварити кави, письменник просто розмелював жменьку зерен і жував їх з превеликим задоволенням.

24. Бальзак вважав, що еякуляція – розтрата творчої енергії, так як сперма – передусім мозкова субстанція.

25. Едгар Аллан По все життя боявся темряви. Можливо, однією з причин виникнення цього страху стало те, що в дитинстві майбутній письменник навчався … на цвинтарі. Школа, куди ходив хлопчик, була така бідна, що підручники для дітей купити не вдавалося. Винахідливий вчитель математики проводив заняття на прилеглому кладовищі, серед могил. Кожен учень вибирав собі надгробний пам’ятник і підраховував, скільки років прожив покійний, віднімаючи з дати смерті дату народження. Не дивно, що По виріс і став тим, ким він став – основоположником світової літератури жахів.

26. Самим психоделічним письменником всіх часів і народів слід визнати Льюїса Керролла, соромливого британського математика, скласти казку про Алісу. Його творами надихалися Бітлз, Джефферсон Ейрплейн, Тім Бартон та інші.

27. Справжнє ім’я Льюїса Керролла – Чарльз Доджсон Доджсон. У нього був церковний сан диякона, а ще в особистих щоденниках Керролл постійно каявся в якомусь гріху. Втім, сторінки ці були знищені сім’єю письменника, щоб не паплюжити його образ. Дехто з дослідників всерйоз вважає, що саме Керролл був Джеком-Різником, якого, як відомо, так і не знайшли.

28. Керролл страждав болотною лихоманкою, циститом, люмбаго, екземою, фурункульозом, артритом, плевритом, ревматизмом, безсонням і ще цілою купою різноманітних захворювань. Крім того, у нього майже безперервно – і дуже сильно – боліла голова.

29. Автор «Аліси» був пристрасним шанувальником технічного прогресу, і сам особисто винайшов триколісний велосипед, мнемонічну систему для запам’ятовування імен і дат, електричну ручку, а також саме він придумав писати назву книги на корінці і створив прототип всіма улюбленої гри Скреббл.

30. Франц Кафка був онуком кошерного м’ясника і суворим вегетаріанцем.

31. Великий американський поет Уолт Уітмен дотримувався цілком певної сексуальної орієнтації. Захоплювався він, втім, насамперед Авраамом Лінкольном, якого оспівав у вірші «О, капітане! Мій капітан!”. А ще одного разу Уітмен зустрівся з іншого гей-іконою – уїдливим ірландцем Оскаром Уайльдом, який так не любив Чарльза Діккенса (який, у свою чергу, не любив Андерсена, див. Вище). Уайльд повідомив Уітмена, що обожнює «Листя трави», які мама часто читала йому в дитинстві, після чого Уітмен поцілував «відмінного, великої та симпатичного юнака» прямо в губи. «Я ще відчуваю на своїх губах поцілунок Уїтмена», – ділився з друзями автор «Портрета Доріана Грея». Брр!

32. Марк Твен – літературний псевдонім людини на ім’я Семюел Ленгхорн Клеменс. Крім цього, у Твена також були псевдоніми Бродяга, Джош, Томас Джефферсон Снодграсс, Сержант Фатом і У. Епамінондас Адрастус Блаб. До речі, «марк твен» – поняття з області навігації, означає «відміряв два» морські сажні: саме так відзначали мінімальну глибину, придатну для судноплавства.

33. Марк Твен дружив з одним з найзагадковіших людей свого часу – винахідником Ніколою Теслою. Письменник і сам запатентував кілька винаходів, як то: саморегулюючі підтяжки і альбом для вирізок з клейкими сторінками.

34. А ще Твен обожнював кішок і ненавидів дітей (навіть хотів поставити пам’ятник царю Іроду). Одного разу великий письменник заявив: «Якби можна було схрестити людину з котом, людська порода від цього тільки виграла б, а от котяча – явно б погіршилася».

35. Твен був завзятим курцем (саме йому належить авторство фрази, яку відтепер приписують всім підряд: «Немає нічого простішого, ніж кинути палити. Вже я-то знаю, я проробляв це тисячу разів»). Він почав курити, будучи восьмирічним пацаном, і до самої смерті викурював від 20 до 40 сигар щодня. Сигари письменник вибирав найбільш смердючі і дешеві.

36. Автор трилогії «Володар кілець» Дж. Р. Р. Толкієн був жахливим водієм, хропів так, що йому доводилося ночувати у ванній, щоб не порушувати сон дружини, а ще був моторошним франкофобом – ненавидів французів починаючи з Вільгельма Завойовника.

37. У першу шлюбну ніч з Софією Берс 34-річний Лев Миколайович Толстой змусив 18-річну свіжоспечену дружину прочитати ті сторінки в його щоденнику, де докладно описані амурні пригоди письменника з різними жінками. Толстой хотів, щоб між ним і дружиною не було ніяких таємниць.

38. Агата Крісті страждала дисграфією, тобто практично не могла писати від руки. Всі її знамениті романи були надиктовані.

39. Чехов був великим любителем прогулятися в публічний дім – і, опинившись у чужому місті, першим ділом вивчав його з цього боку.

40. Джеймс Джойс більше всього на світі боявся собак і грози, ненавидів пам’ятники і був мазохістом.

41. Коли Толстой в старості пішов з дому, велика частина репортерів помчала за ним слідом, і тільки один, найдогадливіший Журка приїхав в Ясну Поляну – дізнатися, як справи у Софії Андріївни. Незабаром до редакції надійшла телеграма: «Графиня зі зміненим обличчям біжить до ставка». Так репортер описав намір Софії Андріївни втопитися. Згодом фразу підхопили два абсолютно інших письменника – Ілля Ільф та Євген Петров, подарувавши її своєму блискучому герою Остапу Бендеру.

42. Вільям Фолкнер кілька років працював листоношею, поки не з’ясувалося, що він частенько викидав недоставлені листи в сміттєвий ящик.

43. Джек Лондон був соціалістом, а крім того – першим в історії американським письменником, який заробив мільйон доларів власною працею.

44. Артур Конан Дойл, що придумав Шерлока Холмса, був окультистом і вірив в існування маленьких крилатих фей.

45. Жан-Поль Сартр експериментував із речовинами, які розширюють свідомість, і всіляко підтримував терористів.

   

Залишити коментар

Кометарі