У «Київенерго» розповіли, чому зросли платіжки за тепло

Грудневі платіжки киян за тепло враховують також споживання наприкінці попереднього місяця, повідомила прес-служба ПАТ «Київенерго».

«Починаючи з грудня 2016 року зняття показників будинкових лічильників для нарахування за опалення проводиться в два останні дні місяця, а не з 19-е по 26-е число, як раніше. Тому кількість днів надання послуги, яка відображається в платіжках за грудень у жителів таких будинків (обладнаних будинковим лічильником тепла ─ ред.), складається з залишкової кількості днів надання послуги в листопаді і всього грудня», ─ йдеться в повідомленні. Сайт forbes.

У «Київенерго» нагадують, що майже 90% тепла, що відпускається компанією, оплачується по будинкових лічильниках.

«Контроль над відпусканням тепла за допомогою будинкових лічильників оголив проблему аномально високого споживання в деяких будинках. Причинами можуть бути крадіжка тепла (несанкціоновані врізки), розбалансування мереж, а також те, що в будинках не вжито заходів щодо енергозбереження. По таких будинках будуть проводитися перевірки, інформація про порушення надаватиметься місцевій владі та НКРЕКУ», ─ зазначають у компанії.

Ще однією проблемою «Київенерго» називає несвоєчасне подання даних жителями будинків, в яких частина квартир обладнані індивідуальними лічильниками, а частина ─ ні. «Розрахунок проводиться шляхом вирахування з місячних показників будинкового лічильника сумарних показників усіх квартирних приладів обліку. Різниця розподіляється на квартири без лічильників пропорційно до опалювальної площі», ─ пояснюють у компанії.

Вартість опалення в грудні 2016 року для киян, будинки яких не обладнані лічильниками, склала 31,27 грн/кв. м.

Близько 30% клієнтів «Київенерго» отримує державну допомогу при оплаті комунальних послуг.

   

Залишити коментар

Кометарі