5 цікавих фактів про Марка Твена

1. Марк Твен — це літературний псевдонім. Справжнє ім’я видатного американського письменника Семюель Ленґгорн Клеменс. Крім цього, у Твена також були псевдоніми сер Луї де Конт, Джош, Томас Джефферсон Снодґрасс, Сержант Фатом і Епамінондас Адрастус Блаб.

2. Автор пояснював, що походження псевдоніму Марк Твен пов’язане з термінологією річкової навігації. В юності майбутній письменник працював на пароплаві, який курсував річкою Міссісіпі. Безпечна глибина для проходження судна дорівнювала двом морським сажням (3,7 метра). Цю цифру після вимірювання спеціальним приладом зазвичай вигукували як «by the mark twain», де twain — архаїчна форма числівника two.

3. Марк Твен дружив з однією із найзагадковіших людей свого часу — винахідником Ніколою Теслою. Письменник і сам запатентував кілька винаходів — саморегулюючі підтяжки й альбом для вирізок з клейкими сторінками.  Джерело  vk.com

4. А ще Твен обожнював кішок і ненавидів дітей (навіть хотів поставити пам’ятник царю Іроду). Одного разу він заявив: «Якби можна було схрестити людину з котом, людська порода від цього тільки виграла б, а от котяча — явно б погіршилася».

5. Твен був завзятим курцем (саме йому належить авторство фрази, яку відтепер приписують усім підряд: «Немає нічого простішого, ніж кинути палити. Я то знаю, я робив це тисячу разів»). Він почав курити, будучи восьмирічним хлопцем, і до самої смерті викурював від 20 до 40 цигарок щодня. Сигари письменник обирав найбільш смердючі і завжди найдешевші.

 

   

Залишити коментар

Кометарі