Українцям стає складніше виходити на пенсію

В теруправліннях Пенсійного фонду все частіше відмовляють у виході на пенсію за вислугою років.

Під різними приводами затягують оформлення документів і підрахунок трудового стажу.

У Мінсоцполітики проблеми людей пояснили так: «Щоб довести, що ви плідно попрацювали 25 років, недостатньо просто подати заяву, трудову і паспорт з кодом. Потрібно реальне підтвердження, що чоловік був педагогом. Нехай готує додатково довідки і документи. З іншого боку, чому вчителі повинні йти за наявності 25 років вислуги, у чому там шкідливість? Це радянські норми».

Мінсоцполітики буде поступово прирівнювати спецнорми до норм загальним (вихід на пенсію в 60 років до 2021 року). «Ще у 2011 році ми почали підвищувати вік виходу жінок на пенсію. Виходить, що для пільговика цей вік залишається незмінним? Це несправедливо», — зазначили у відомстві.

Як пояснив економіст Ігор Грозний , що майбутнє підвищення віку почне діяти не раніше 2021 року, і системі необхідно знайти механізм, який дозволить затримати працівників на своєму місці як можна довше.

«Виходить, що пенсіонери опинилися в підвішеному стані — на місцях залежать від волі дрібних чиновників, ті ганяють їх до отупіння за довідками до стану «попрацюю ще півроку і вийду на пенсію за віком», — розповів Грозний.

Вихід — документувати все спілкування з держорганами. Фіксувати дату подачі документів, брати розписку у фонді, що документи прийняті до розгляду. І далі вирішувати все в судовому порядку.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі