Попович спрогнозував, як безвіз вплине на Україну

Безвізовий режим для України з ЄС є вирішальним і поворотним моментом. Крім того, є багато підстав для сподівань на краще, оскільки політичні кола України не бачать іншого виходу, крім як приєднання до європейського типу цивілізації.

Таку думку висловив академік НАН України, філософ Мирослав Попович у коментарі виданню “Обозреватель”.

“Тут є два аспекти. Перший – що означав та що буде означати в майбутньому цей акт підтримки Європи, і другий – що для Порошенка та інших владних структур це означає на практиці. Звичайно, завжди будуть якісь перебільшення, якісь ілюзії, але я згоден з президентом в тому, що це вирішальний і поворотний пункт”, – наголосив науковець.

Також він підкреслив, що є багато підстав для сподівань на краще після запровадження безвізового режиму для України, щоправда чи зуміє Україна це використати, за його словами, є вже іншим питанням.

Чи призведе безвіз до певних трансформацій в українському суспільстві, чи буде він сприяти його наближенню до суспільства європейського? Тут я був би особливо обережним, тому що на крутих поворотах завжди бувають якісь неприємності. Але найважливіше полягає в тому, що політичні кола України не бачать іншого виходу, крім як приєднання до європейського типу цивілізації. Фактично сьогодні ми вибираємо: або те, що ми раніше називали капіталізмом, або те, що ми в основних своїх рисах пов’язуємо з демократією західного зразка,
– зауважив відомий філософ.

Крім того Попович переконаний, що економічні наслідки такого кроку будуть не дуже великими, навіть якщо говорити про найбільш оптимістичний варіант розвитку подій.

А у питанні відродження країни він робить ставку, насамперед, на “працьовитих людей”, “які, перш за все, самі допоможуть собі вибратися з майже безнадійного глухого кута, в якому ми всі опинилися”.

Нагадаємо, 11 травня Рада ЄС схвалила остаточне рішення про надання безвізу Україні – це останній крок перед підписанням. Регламент мають підписати президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти. Це має відбутися у середу, 17 травня, о 14:30. Далі законодавчий акт має бути оприлюднений в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів, а це приблизно 11 червня.

Крім того, президент Петро Порошенко анонсував, що що після надання Євросоюзом безвізового режиму, українці зможуть подорожувати без віз ще у низці країн Латинської Америки та Азії.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі