Політолог розповів, хто стоїть за беззаконням у Дніпрі

Свого часу в Дніпрі був зупинений радикальний план Путіна щодо створення “Новоросії”. Ця область російськомовна і там було позитивне ставлення до Росії, саме тому вона, за логікою Путіна, мала бути частиною “Новоросії”. Однак, як і в Одесі, там рішучими діями це було зупинено.

Таку думку сайту “24” висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень “Соціовимір” Сергій Таран, коментуючи сутички, що виникли в Дніпрі 9 травня між громадськими активістами, ветеранами АТО з одного боку та “тітушками” і поліцією – з іншого.

Зараз для багатьох дніпрян реанімація ідеології Росії сприймається як спроба принести війну у їхній регіон. Тому відповідно дії доволі рішучі і жорсткі,
– відзначив він.

На думку Тарана, винуватцями цих подій є Росія, яка намагається використати всю цю історію заради дестабілізації ситуації в цілому регіоні.

Це частина всеросійського плану проекту “Новоросія”, зазначає Таран, і створення на його основі так званого “Безсмертного полку”, повернення радянського російського уявлення про минуле та історію.

Такі провокації продовжуватимуться, вважає експерт, адже в Росії дуже мало інструментів впливу на зовнішню політику. Єдине що залишилося, це армія і ось такі провокації. Водночас, додає Таран, в подібних провокаціях зацікавлені і представники “Опоблоку” – вони таким чином мобілізують свій електорат.

Нагадаємо, святкування 9 травня у Дніпрі переросло у масову бійку. Сутички виникли між колоною “Опозиційного блоку”, яку очолив колишній регіонал Олександр Вілкул, та ветеранами АТО.

Внаслідок сутичок у деяких активістів розбиті голови, серед них і ветеран АТО, частина з них – затримана.

Приводом до бійки начебто стала політична символіка лівих та “Опоблоку”. Тож ветерани АТО зупинили цю колону та вимагали прибрати “червоне ганчір’я”.

Додамо, що провокації в Дніпрі продовжуються. Зокрема, сьогодні вночі невідомі підпалили офіс партії “Опозиційний блок”. Постраждалих немає.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі