Курортний сезон в Криму: як проросійська влада півострова намагається повернути туристів

Першотравневі свята в Криму вважаються репетицією перед курортним сезоном. Попри гучні обіцянки російських чиновників, що після анексії Крим навпаки процвітатиме, прибутки жителів півострова невтішні.

За даними представників російського турбізнесу, на травневі свята приїхали майже на 40 % росіян менше, ніж в попередньому році. Для стабілізації потоку відпочивальників чиновники Миколаївки планують зробити мономістечко, робота якого скерована на одну справу – туризм.

“Такі проекти дуже зручні, адже мономіста створюються з чистого аркуша. На першій лінії – набережні та готелі, на другій – розважальна зона, на третій – житло для елітної публіки, на четвертій – обслуга”, – заявив глава підконтрольного Кремлю парламенту Криму Володимир Константинов.

Місцеві жителі схвально відгукуються на запровадження такого проекту, проте не впевнені, що влада виділятиме гроші на створення мономіст. Не вірять в рентабельність чиновницьких планів і менеджери туристичних агентств.

Сезон відпочинку в Криму загалом триває 3 – 4 місяці. Для успішної та прибуткової діяльності мономіст потрібно більше часу. На думку експертів, такий проект економічно-нерентабельний, оскільки сама ідея вже застаріла і нецікава туристам.

Росія ж може “похизуватись” результатами запровадженої системи мономіста, адже вже перебудувала Сочі на курорт, який готовий весь рік зустрічати гостей. Сталося це напередодні Олімпіади 2014 року. Проте, за словами члена Ради екологічної вахти Північного Кавказу Володимира Кімаєва, у 2017 році невеликий наплив туристів спостерігався лише впродовж 5 днів в час новорічний свят.

Наразі ж кримчан цікавить, як заробити на проживання, адже без туристів жителі анексованого півострова залишаються без заробітку.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі