Вчені спрогнозували, коли і де відбудеться найпотужніший землетрус

Сейсмологи з Франції та Чилі змогли спрогнозувати, який регіон планети в найближчі десятиліття зазнає одного з найбільш руйнівних землетрусів.

Про це повідомляє Naked Science.

Катастрофа відбудеться у районі столиці Чилі – міста Сантьяго. Мінімальна магнітуда підземних поштовхів, за оцінками вчених, складе 8,3.

Причина майбутнього землетрусу – занурення океанічної плити Наска під Південно-Американську плиту. Цей процес відбувається зі швидкістю близько восьми сантиметрів у рік, але у районі чилійського Сантьяго він гальмується. Через тертя між літосферними плитами.

Таким чином, виходить відставання у глибині занурення океанічної кори під континентальну на 4,5 метра, що й компенсується кожні сімдесят років у результаті найсильніших землетрусів.

Незважаючи на те, що область поширення торкнеться столиці Чилі, епіцентр землетрусу припаде на місто Вальпараїсо, розташоване за 100 кілометрів від Сантьяго. Ймовірність виникнення землетрусу вже цьогоріч науковці оцінюють не більше ніж в 3% (хоча і це вже в два-три рази вище норми).

Цікаво, що найпотужніший в історії людства землетрус також стався в Чилі. Це трапилося в 1960 році за 570 кілометрів на південь від того ж Сантьяго, і його магнітуда склала 9,5.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі