Результат поїздки Меркель до Путіна розчаровує, – Der Spiegel

Зустріч Канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента Росії Володимира Путіна не принесла очевидних результатів.

Коли Меркель дала оцінку розмови з Путіним, вона не вжила слово “добре” або ж дипломатичне “конструктивно”, а сказала лише про “детальне” обговорення, коментує оглядач Der Spiegel Рене Пфістер, додаючи, що німецька “залізна леді” 2 травня розпочала спільну прес-конференцію в російському Сочі з кам’яним виразом обличчя.

Взагалі, довгий час у відомстві федерального канцлера вважали, що “зустріч має сенс тільки якщо може принести відчутні результати”, йдеться в статті. Але у випадку з Сочі Меркель вплуталася в поїздку з невизначеними наслідками.

Меркель вирушила в дорогу без надії на будь-які поступки – насамперед, з усвідомленням, що з Путіним завжди складно, а без нього нічого вирішити не можна,
– вважає Пфістер.

Тим часом в липні канцлер Меркель стане господинею саміту G20 в Гамбурзі. І з Сочі Меркель прихопила обіцянку Путіна вести себе конструктивно. “Російська сторона готова надавати німецькому головуванню все необхідне сприяння”, – заявив він і додав, що сподівається, що “саміт пройде результативно”.

Куди більш суперечливими виявилися позиції сторін щодо України, зазначає німецьке видання. Так, Путін визнав, що кризу можна вирішити тільки в рамках “нормандського формату”, тобто за участю Франції, Німеччини, Росії та України, однак чітко дав зрозуміти, що вважає уряд Києва винним у відсутності успіхів.

Криза в Україні ускладнилась ще й тому, що Сполучені Штати за Дональда Трампа не стали впливовим фактором у регіоні, продовжує автор. Відразу після приходу Трампа Берлін побоювався, що він буде не проти ділити з Путіним світ на сфери впливу. В ході виборчої кампанії Трамп відпускав Путіну компліменти, але з тих пір тон помітно охолов, йдеться в статті.

Зараз Меркель хотіла б побачити, що у Трампа і Путіна встановилися розумні робочі відносини. Це допомогло б просунути рішення по Сирії і по Україні. На жаль, досі два президенти навіть не зустрілися, пише автор публікації.

Таким чином, результат поїздки на Чорне море швидше розчаровує, і це стосується не тільки великих міжнародних криз, а й теми дотримання прав людини,
– продовжує Пфістер.

За словами Меркель, вона озвучила тему переслідування гомосексуалістів у Чечні, але “Путіна, як показує досвід, не вражають вимоги Німеччини”.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі