Українські політики знову заговорили про скасування посади президента

Ті, хто підтримує ідея скасування інституту президента в Україні, переважно далекі від шансів успішно позмагатися за цю посаду.

Заклики до скасування в Україні президентської посади звучаться зараз все частіше і частіше, пише Наталія Лебідь у статті для сайту “24”.

“У 2016 році подібну ідею озвучив Арсен Аваков – міністр МВС і представник відсунутого на маргінес “Народного фронту”. Тоді ж його підтримав і позафракційний нардеп Юрій Дерев’янко, депутат від партії “Воля”. Необхідно, казав Дерев’янко, “аби ми перейшли до парламентської республіки. Щоби статус президента мінімізували або скасували загалом”. Потрібно, щоб “щоб вся повнота відповідальності за дії виконавчої влади була на прем’єр-міністрі”, – зазначив він.

А вже в нинішньому році естафету перейняв депутат “Самопомочі” Семен Семенченко. Він заявив, що “можливо, для України краще буде взагалі скасувати цю (президентську, – “24”) посаду. Тому що паноптикум моральних виродків, які грабували Україну на посаді президента – реально вражає”. Як виявилося, Семенченко має однодумця в особі свого парламентського колеги та лідера партії “За життя” Вадима Рабіновича, котрий наполягає на тому, що “Україні ідеально підходить парламентська форма влади”.

Приходить президент, стає у влади, ніби нормальний, а потім його оточення навіює йому роками, що він – геніальний і безпомилковий, і – все. В парламенті все ж живіша ситуація, тут більше руху: створюються коаліції, легше знайти противаги, більшість може перетворитися на меншість й навпаки,
– говорить Рабінович.

Він, як і Аваков, виступає за те, аби провести референдум, на якому вирішити долю президентської посади.

Тим часом із тих політиків, які мають реальні шанси позмагатися за президентське крісло, на тему ліквідації інституту президентства висловилася тільки Юлія Тимошенко. В 2016-му вона сказала наступне: “Я вважаю, що цей “іконостас” (всі, хто був главою держави, – “24”) є таким, що Україні слід робити висновки”. Виняток Тимошенко зробила лише для Кравчука, винісши його за дужки. В цілому ж до подібної пропозиції лідерка “Батьківщини” ставиться, за її словами, “позитивно”.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі