Як відставка Гонтаревої вплине на курс гривні: думка експерта

Після зміни голови Нацбанку може бути тимчасова мінливість курсу гривні, однак це триватиме недовго.

Таку думку в коментарі сайту “24” висловив економіст Олег Устенко.

Хто б не зайняв крісло глави Нацбанку, вважає експерт, він буде дотримуватися обговореної логіки. Кожен потенційний кандидат на посаду голови Нацбанку може привести Україну або до відносної стабільності гривні, можливо, навіть зміцнення курсу гривні, або навпаки – до дисбалансу гривні та зміни курсу, девальвації, з паралельним ростом можливої інфляції.

За його словами, коли йдеться про відставку голови Центробанку в будь-якій країні, відразу виникає питання подальшої монетарної політики. Україна в цьому плані, наголошує економіст, перебуває в досить специфічному становищі. Справа в тому, що люфту для маневру в нашій монетарній політиці просто не існує.

У нас є домовленості з МВФ з приводу багатьох параметрів, в тому числі, і з приводу монетарної політики. Там чітко прописано, що монетарна політика залишатиметься досить жорсткою, з деяким пом’якшенням упродовж тривалого періоду,
– пояснює фахівець.

Устенко вважає, що ніяких курсових та інфляційних зрушень очікувати не варто. Лише передбачає, що ми можемо бачити збільшення волатильності (мінливості курсу) на ринку, якийсь період часу, але вкрай обмежений.

Що стосується традиційного росту цін перед святами, зокрема Великоднем, експерт не бачить глобальної макроекономічної причини для того, щоб це сталося найближчими днями. Але на ринку все можливо, не виключає він. Адже він не завжди діє логічно.

Нагадаємо, нещодавно Валерія Гонтарева заявила, що йде з поста голови Національного банку України. Вона піде з поста голови НБУ 10 травня, однак, якщо Верховна Рада “відпустить” її раніше цього терміну, Гонтарева одразу залишить крісло голови НБУ.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі