В Україні запустять базу даних для досліджень родоводу

Уже наприкінці травня в Україні у вільному доступі запрацює онлайн-база даних для досліджень родоводу. Вона міститиме інформацію про більш ніж 2 мільйони українців, народжених у період 1650 — 1920 років. Як виникла ідея створення нової інформаційної платформи та які перспективи її розвитку?

Ще з дитинства Ігор Гошовський вивчає свій родовід, і 4 роки тому в процесі досліджень у нього виникла ідея створити онлайн-ресурс для українців, щоб вони легко, швидко та без зайвих витрат змогли вивчити своє генеалогічне дерево. Адже під час власних досліджень чоловік звертався до великої кількості архівів та документів, а це забирало багато часу та сил. Сайт vk.com

Ця база стане корисною не лише для тих, хто збирає інформацію про свій рід, але й для істориків та науковців, адже у ній будуть сформовані списки мешканців із сотень населених пунктів, що проживали там багато років тому.
За словами керівника проекту, ця база не буде заміною архівів, а лише одним із альтернативних каналів. Вона зможе зорієнтувати, де й у яких роках жили ваші предки, дату їхнього народження та смерті, але, якщо ви хочете деталі їхнього життя з усіма довідками, то слід буде звертатися безпосередньо до архівів.

На сьогодні вже зібрано інформацію про 2 млн 300 тис. українців із різних населених пунктів, зокрема майже 200 тисяч з них із трьох галицьких областей: Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської. Дослідники використовують сотні джерел, однак основними є метричні книги, сповідні розписи, а також списки вояків Першої світової війни, списки виборців тощо. Працюють навіть з “воєводськими вісниками” та списками вояків австро-угорської армії.

 

Залишити коментар

Кометарі