В Україні зменшиться кількість населених пунктів і сіл

До таких висновків за 25-ть років незалежності нашої країни дійшли фахівці Мінрегіонального розвитку та Мінагрополітики, передає ТСН.

До прикладу, одна з багатодітних сімей на Черкащині живе на дві з половиною тисячі гривень на місяць. Таким чином, батьки лише хочуть, щоб всі були здорові.

Здоров’я, щоб тільки було. А то все можна нажити. Якби діти не хворіли, якби тільки було здоров’я. А так, я думаю, можна справляться з усім. Ми – справляємося,

– каже матір сім’ї.

З іншого боку, у селі Космач, що на Івано-Франківщині, є ще одна багатодітна сім’я. 12-річна Ольга Варцаб’юк понад усе хоче побувати на морі, а її мама мріє відремонтувати свій будинок у горах і одягнути дітей до школи. Для цього влітку збирається до Польщі на польові роботи.

9-річний брат Ані мріє про футбол, але цю гру Юра бачив лише по телевізору, сам в неї ніколи не грав. Зарплатня мами, яка виховує 4 дітей – 800 гривень. Назбирати гроші і купити синові м’яч вона наразі не може.

А ще в обох селах і діти, і дорослі мріють про відродження села. У найбільшому в Україні – Космачі, для цього є усі передумови, про це потурбувалася природа.

На цьому місці виходить вода, яка називається в природі лікувальна нафтуся. Вона корисна для лікування внутрішніх органів,

– зазначив сільський голова Космача Дмитро Бербеничук.

Девять мінеральних джерел, і кілька солоних – сільський голова мріє колись на цьому місці побудувати санаторій і заробляти гроші. В уряді кажуть – такі природні ресурси цікаві не лише державі, а й приватним інвесторам

Використовувати природний ресурс Іванівки можновладці, і самі селяни як і в Космачі, за 25 років незалежної України теж так і не навчилися, і це найбільша проблема усих сіл. Єдиний вихід зберегти своє рідне село – об’єднатися з іншими у громаду. Їх в Україні тепер 336, і за словами міністра регіонального розвитку, вони вже показали свою результативність. Гуртjм відбудовують школи, ремонтують дороги і держава їм готова допомагати.

Будь якого віце-прем’єра, прем’єр-міністра не вистачить для того, щоб вирішувати такі точкові проблеми без відповідального управлінця, який є безпосередньо в такої громади,

– зауважив віце-прем’єр міністр – міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.

Диво, якого і маленькі, і дорослі селяни чекають від держави, на прохання ТСН зробив відомий футболіст Андрій Шевченко. Дізнавшись про свого маленького фаната на Прикарпатті, він одразу ж погодився з нами зустрітися і зробив хлопчикові сюрприз.

 

   

Залишити коментар

Кометарі