«М’який» перехід на здорове харчування: поради блогера Лео Бабаути

Одна з основ гарного самопочуття і енергійності протягом дня — це правильне і збалансоване харчування. Відомий блогер Лео Бабаута знає кілька секретів, як «м’яко» перейти на здорове харчування без стресу для організму.

Для більшості міських жителів питання правильного і повноцінного харчування є дуже болючим: хочеться змінити свої звички, але як, коли і з чого почати? Щоденний поспіх, турботи і клопоти відсувають думку зайнятися собою на потім. Такий поспішний ритм життя накладає свій відбиток і на наші звички: прийом їжі замінюють під’їдання на ходу, а корисну їжу — калорійні батончики, які дають швидке відчуття ситості.
Але навчитися правильно харчуватися в місті, перейти на здорову їжу і виробити в собі цю звичку, яка закріпилася б на багато років, не так і складно: це знає Лео Бабаута — блогер і автор кількох електронних книг-бестселерів.
Сайт vk.com
Перехід на здорове харчування: кілька загальних порад

1. Не міняйте за один раз своє життя. Радикальний підхід не принесе результатів. Краще — кожен день робіть по одній зміні, так це увійде в звичку і організм не буде чинити опору.

2. Звільніть себе від зайвих завдань. Одночасно з рішенням перейти на здорове харчування не потрібно починати ремонт, переїзд або братися за іншу справу. Надмірна зайнятість спричинить занепад сил і бажання відмовитися від задуму.

3. Допоможіть мозку прийняти нові правила: не відмовляйтеся від неправильної їжі різко. Наприклад, якщо захотілося з’їсти щось солодке, — з’їжте. Але наступного дня з’їжте більше овочів і фруктів.

4. Не чекайте миттєвих результатів. Очікування і занадто серйозний підхід до справи призведе до того, що ви відмовитеся від цього задуму.

5. Відстороніться від думок про їжу. У процесі переходу на здорове харчування буде часто хотітися з’їсти щось «шкідливе», намагайтеся не помічати цих думок, направляючи енергію на важливі справи.

А тепер про те, які продукти допоможуть комфортно перейти на здорове харчування.

Головні правила «м’якого» переходу на здорове харчування

1. Замініть більшу частину всіх напоїв чистою водою. Лимонад, газована вода й інші солодкі напої — це суттєвий удар по здоров’ю. Наш організм потребує води, а не цукру. Для розрахунку кількості води в мілілітрах, яку потрібно випивати щодня, помножте свою вагу на 30 мл.
2. На перекус — фрукти і ягоди. Зробіть його корисним: замість булочки або печива з’їжте яблуко або інші улюблені ягоди і фрукти.
3. Хліб з цільного зерна. Хлібці, зроблені з необробленого зерна, містять більше клітковини і вітамінів. Хліб також можна замінити пророщеною пшеницею — справжнім еліксиром молодості і здоров’я.
4. Скажіть піці і чіпсам «ні!». Як альтернативу покупній піці, спробуйте випікати її самостійно: так можна контролювати склад інгредієнтів. Чіпси можна замінити горішками.
5. Тофу допоможе замінити яєчню.
6. Каші з цільного зерна — відмінна альтернатива солодким кашам з мелених круп.
7. Птиця і морепродукти можуть відмінно замінити на першому етапі червоне м’ясо. Так поступово можна повністю відмовитися від м’яса.
8. Більше овочів: свіжих, тушкованих, окремо або в салатах. Кожного дня з них можна придумувати нову цікаву страву.

І наостанок: не бійтеся експериментувати з раціоном правильного харчування, це набагато смачніше, ніж здається!

   

Залишити коментар

Кометарі