25 цікавих фактів про людину яких ви не знали

Людина – дивовижне створіння, яке приховує в собі сотні і тисячі дивовижних фактів! Отже, що ж ми можемо дізнатися про себе нового?

1. Почуття втоми з’являється при навантаженнях 35-65% від абсолютних можливостей.

2. Активність серцево-судинної системи максимальна до 18 години, мінімальна в 3-4 години. Сайт vk.com
3. Біологічні якості потомства зростають від 1-ї до 4-ї дитині, потім падає.

4. Поверхня легенів – близько 100 квадратних метрів.

5. Права легеня людини вміщає в себе більше повітря, чим ліва.

6. Загальна вага кісток і м’язів людини складає близько 30-40% від маси тіла. На воду припадає 60%. Жінки, увага: у жіночому організмі повинно міститися мінімум 15% жиру. Менше 15% загрожує безпліддям, хоча, більше норми в кілька разів – теж.

7. За одне скорочення серце перекачує 200 мл. крові.

8. Повне звернення крові дорослої людини відбувається за 20-28 секунд, у дитини – за 15 секунд, у підлітка – а 18 секунд.

9. Найсильніший м’яз в людському організмі – язик, не серце. Серце – найвитриваліший м’яз.

10. Сумарна довжина волосся на голові, що відрощується в середньому людиною протягом життя – 725 кілометрів.

11. Чхнути з відкритими очима неможливо.

12. Людина, яка викурює пачку сигарет в день, випиває півчашки смоли в рік.

13. Жінки моргають приблизно в 2 рази частіше, ніж чоловіки.

14. Зубну емаль можна порівняти з кварцом. Відомо, що навіть вістря шаблі при ударі об емаль тупиться.

15. Найбільш працьовитим м’язом є серце. Маса серця дорослої людини складає 0,425-0,570 кг. Маса серця залежить від перенесених і хронічних захворювань (при вадах серця його вага збільшується), від кількості фізичного навантаження (чим більше, тим більше маса серця).

16. Людське око може розрізнити … 10000000 кольорів. Ось тільки жінкам в цьому сенсі пощастило більше – вони розрізняють набагато більше відтінків, ніж чоловіки.

17. Найтонше, але й найгустіше волосся – у блондинок.

18. На язику людини міститься близько 9000 смакових рецепторів. У різних людей різна чутливість до смаків – хтось не відчуває кислого, хтось – солоного. Чим менше «працює» рецепторів, тим гірша чутливість.

19. У новонароджених в скелеті налічується 300 кісток, а у дорослого – 207 кісток (+ – 1-3 кістки, за рахунок різної кількості хребців шийної або поперекової області, незрощеного крижів або зайвого ребра).

20. Нервові імпульси в людському тілі переміщаються зі швидкістю приблизно 90 метрів в секунду

21. Ваша шкіра чотириколірна. Будь-яка шкіра без пігментації буде білою. Підшкірні судини додають трохи червоності. Жовтий пігмент додає відтінок. А меланін кольору сепії створюється у відповідь на вплив ультрафіолету, аж до чорного кольору у випадку занадто великий виробітку.
Саме ці чотири кольори в різних пропорціях і створюють різні кольори шкіри людей на Землі.

22. Тіло людини вранці довше, тобто ми вище, ніж увечері. Це через те, що за час сну в горизонтальному положенні міжхребетні диски насичуються свіжої рідиною, а також розслабляються спинні м’язи. Тому вранці ви на сантиметр-півтора вище, ніж увечері. Протягом дня диски знову стискаються, рідина з них поступово виходить, і наше зростання знову зменшується … до наступного ранку.

23. Людський мозок генерує за день більше електричних імпульсів, ніж всі телефони світу разом узяті.

24. Кістки виснажуються, допомагаючи підтримувати баланс мінералів. Наші кістки окрім очевидної роботи з підтримки над землею всіх органів і москалів виконують ще й непросту задачу регулювання рівня кальцію. У кістках міститься фосфор і кальцій. А кальцій, у свою чергу, не в останню чергу необхідний м’язам і нервам. Якщо ж його буде не вистачати, спеціальні гормони змусять кістки «поділитися» кальцієм з іншими частинами організму. Так що – не забувайте про вітаміни!

25. І останній цікавий факт: без їжі людина може прожити тиждень, а ось без води – тільки три дні (на цьому терміні людина втрачає 10% води, що призводить до смерті). Крім того, всім відомо, що людський організм, в основному, складається з води. Точніше, на 60%. Так, більше половини нас – це вода – кров, лімфа, міжклітинна рідина. З віком відсоток води в тілі зменшується на 15-20% – це одна з причин старіння.

 

 

   

Залишити коментар

Кометарі