20 цікавий історичний ФАКТІВ, про які не розповідають в школі.

1. Столітня війна (війна за право успадкування влади у Франції) насправді тривала 116 років з 1337-го по 1453-й роки. Саме в цій війні Жана Д’Aрк очолила армію на захист Франції, здобувши кілька важливих перемог.

2. У 1752-му році у Великобританії і її колоніях було всього 354 дні. Це сталося тому що Британія перейшла з Юліанського календаря на Григоріанський. У той рік вона не дорахувалася днів з 3 по 13 вересня. Сайт   vk.com

3. У період з 1309-го по 1378-й роки Римське Католицьке Папство розташовувалося не в Римі. Резиденцією пап було місто Авіньйон, Франція. У цей період папи почувалися там у більшій безпеці в порівнянні з неспокійним Римом. Папа Григорій XI ст. 1378-му році повернув резиденцію пап в Рим, таким чином, закінчилося так званий Авіньйонський полон пап.

4. Після Громадянської війни в США близько 33% -50% паперових грошей, що перебувають в обігу в країні, були підробленими.

5. У 1938-му році журнал Time оголосив Адольфа Гітлера «Людиною року», який в той рік отримав повне право командування німецькою армією; оголосив, що має намір розгромити Чехословаччину; взяв Австрію під свій контроль, погрожуючи напасти на неї; а також вигнав з Німеччини 12000 євреїв.

6. У 1685-му році гральні карти стали використовуватися в якості валюти в Новій Франції (французькі території в Північній Америці) через брак монет.

7. Перші контрацептиви стали використовувати в Давньому Єгипті. Єгипетські жінки використовували вагінальні супозиторії, виготовлені з кислих речовин і змащені медом або воском.

8. Найперша бомба, скинута союзниками на Берлін під час Другої Світової Війни, вбила тільки слона в Берлінському зоопарку.

9. Англійський письменник 17-го століття Джон Обрі розповів історію про графа Оксфордського, який під час того, як віддавав уклін королеві Єлизаветі I, несподівано пукнув, від йому стало так соромно, що довелося виїхати з країни на 7 років. Коли ж він, нарешті, повернувся, королева вітала його і сказала: «Пане, я вже давно забула той пук!»

10. У 74-му році нашої ери римський імператор Веспасіан витратив практично всі гроші скарбниці в ході громадянської війни. Для того, щоб повернути кошти, він створив перші платні громадські туалети. Коли його син Тит почав критикувати його за це, він сказав, що гроші, зароблені навіть таким чином, не пахнуть. Фраза стала крилатою і використовується донині – «Pecunia non olet» – «Гроші не пахнуть».

11. У ході Першої громадянської війни в Ліберії, генерал Джошуа Мілтон Блаха (також відомий як Генерал Голий Зад) хотів вести свої війська в голому вигляді, маючи на собі лише взуття і зброю. Він зробив це за пропозицією диявола, який нібито дзвонив Бласі по телефону, коли тому було 11. Він вірив, що це захистить його від куль. Очевидно, так воно і було, тому як генерал досі живий, хоча вже став священиком.

12. Прем’єр-міністр Великобританії Уїнстон Черчілль курив не менше 15 сигар щодня.

13. У 1838-му році президент Мексики Антоніо Лопез де Санта-Анна позбувся ноги в результаті пострілу. Він наказав поховати ампутовану кінцівку з усіма військовими почестями.

14. Голландський мореплавець і дослідник Абель Тасман відкрив Тасманію, Нову Зеландію і Фіджі у свою першу подорож, проте цілий материк Австралію так і не помітив.

15. Коли почалася Американська Громадянська Війна, головнокомандувач армії Конфедерації Роберт Едвард Лі володів рабами, чого не можна було сказати про його противника, полководця сіверян генералі Улісс Грант.

16. Німецький імператор Вільгельм II, останній російський цар Микола II і король Великобританії Георг V були онуками англійської королеви Вікторії, у якої було 9 дітей.

17. Карл Маркс колись працював кореспондентом в американській газеті New York Daily Tribune.

18. Як і Дракула (Влад Цепеш), король Макбет був реальною історичною особою. Він правив Шотландією в період з 1040-го по 1057-й роки.

19. У Стародавньому Єгипті вироблялося не менше 6 видів пива, які єгиптяни дуже поважали.

20. На гербі міста Челябінська зображений верблюд, хоча верблюдів там ніколи не водилося. У 19-му столітті челябінці жили за рахунок торгівлі, тому верблюдів в місті було навалом.

   

Залишити коментар

Кометарі