Шпигунські пристрасті: Фірташ вплутався в гучний корупційний скандал у Німеччині

Одіозний український олігарх Дмитро Фірташ опинився ледь не в епіцентрі одного з найгучніших корупційних скандалів у правоохоронних органах Німеччини.

Там судять головного комісара кримінальної поліції землі Мекленбург-Передня Померанія. Його звинувачують в отриманні хабарів в особливо великих розмірах, розкритті службових таємниць і в ухиленні від сплати податків. Серед тих, кого підозрюють у даванні хабарів, – мільярдер з України Дмитро Фірташ, пише DW.

За інформацією німецьких ЗМІ, приблизно 500 тисяч євро готівкою було передано відомій у ділових колах Австрії “приватному детективу” Ніні Вілкенінґ. 69-річна колишня агентка східнонімецької “штазі” мала встановити неформальний канал комунікації з ФБР і роздобути інформацію, яка поширюється про Фірташа правоохоронними каналами.

Спільниками Вілкенінґ у цій “шпигунській справі” виявився головний комісар Земельної кримінальної поліції землі Мекленбург-Передня Померанія Гайнц-Петер Г. і його колишній службовий помічник.

З помічника комісара, який на момент ймовірних злочинів уже не був на службі зняли обвинувачення. Замість нього перед судом як головна спільниця Гайнца-Петера Г. постала його дружина. Обвинуваченим загрожує до десяти років ув’язнення.

За даними слідства, комісар співпрацював у тандемі з Ніною Вілкенінґ з 2008 року. За цей час він отримав від неї щонайменше п’ять замовлень на надання службової інформації про перебіг розслідування справ чи про досьє правоохоронців на окремих осіб.

Загалом, як повідомили у прокураторі Шверіна, Гайнц-Петер Г. отримав хабарів на загальну суму у понад 300 тисяч євро. При цьому найбільшим клієнтом у послужному списку, ймовірно, корумпованого комісара був саме мільярдер Дмитро Фірташ.

Один із найделікатніших документів, долучених до “шпигунської” справи, – доручення за особистим підписом Дмитра Фірташа, видане комісару Гайнцу-Петеру Г. і його помічнику.

За інформацією німецького видання Der Spiegel, у дорученні Фірташ дав підозрюваним повноваження на переговори з компетентними органами США щодо питання його екстрадиції. Адвокати Дмитра Фірташа через його речника підтвердили існування відповідного доручення.

Цей судовий процес може мати для українського олігарха непередбачувані наслідки. Як пише Berliner Kurier, Ніна Вілкенінґ може уникнути багаторічного ув’язнення, давши вичерпні свідчення по справі. Саме вона може розповісти про роль Дмитра Фірташа у підкупі німецьких правоохоронців.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі