1 грудня Свята Церква святкує пам’ять Святого Романа Сладкоспівця – прикмети

Святий мученик Роман був дияконом храму Кесарії Палестинської. Під час одного з гонінь на християн він переселився до Антіохії, де зміцнював християн у вірі своїм прикладом і гарячої проповіддю.

Коли правитель Антіохії Аскліпіад задумав зруйнувати християнський храм, святий Роман закликав віруючих відстояти свою святиню. Він переконав їх у тому, що якщо вони збережуть храм, то будуть радіти тут, на землі, в Церкві войовничій, а якщо загинуть при захисті храму, то будуть радіти в торжествуючій Церкві Небесній. Бачачи таку рішучість народу, правитель не посмів виконати свого наміру. Деякий час по тому, коли в місті почалося язичницьке свято і безліч людей з усієї округи прийшло в Антіохію, святий Роман почав викривати ідолопоклонство і закликав всіх слідувати за Христом. Його схопили і піддали тортурам повідомляє news24.

Під час тортур мученик побачив у натовпі святого отрока-християнина Варула і, вказуючи правителю на нього, сказав: «Юний отрок розумніше тебе, який досяг старості, тому що він знає Істинного Бога. Ти ж поклоняєшся ідолам ». Правитель Аскліпіад наказав привести хлопчика до себе. На всі питання правителя Варул твердо і без страху сповідав віру в Христа, Єдиного Бога. Розгніваний Аскліпіад наказав жорстоко бити мученика Варула, а потім обезголовити його. Перед смертю святий отрок попросив свою матір, яка була присутня при страті, дати йому пити, але мати вблагала його перетерпіти всі муки за Господа Ісуса Христа. Вона сама притулила голову сина на плаху, а після страти поховала його († 303).

Мученик Роман був засуджений до спалення, але раптова злива погасив вогонь. Святий став прославляти Христа і хулити язичницьких богів. Правитель наказав відрізати йому язик, але, і позбавлений мови, святий Роман продовжував голосно славити Господа. Тоді мучителі засудили його до повішення († 303).

Народні прикмети на 1 грудня

  1. Існує народна прикмета, якщо 1 грудня тепло на вулиці – зима буде теплою і м’якою, і навпаки
  2. Вітер дме сильний 1 грудня – взимку віхол і хуртовин буде багато
  3. Якщо 1 грудня погода протягом дня швидко змінюється, то зима взагалі буде дуже мінливою
  4. Якщо на клямці з’явилася іржа – чекай негоди найближчим часом
  5. Якщо людина народилася 1 грудня, то він буде володіти здатністю передбачати погоду. В якості оберега йому рекомендується носити малахіт і лазурит
  6. Потрібно спостерігати за погодою 1 грудня вранці, вдень і ввечері – це дозволить дізнатися, якою буде погода в грудні, січні і лютому
  7. Кола навколо місяця – незабаром буде мороз
  8. Ворона по дорозі ходить – буде відлига
  9. За народною прикметою, комар в будинку з’явився 1 грудня – чекай відлиги
 

Залишити коментар

Кометарі