“Хоч на органи, хоч в рабство – все одно”. Це могла бути помста за загибель доньки”

8 місяців педагог шукала покупця , а зловили її при здійсненні угоди. Колеги та учні Галини Іванівни Коваленко відмовляються вірити в її винність , наполягаючи, що вона завжди здавалася жінкою адекватною.

Правда, колишні учні додають: можливо, злий жарт з вчителькою зіграла особиста трагедія повідомляє  news24.

Взяли на гарячому

У прокуратурі Харківської області розповідають про злочин наступне. Увечері 21 листопада до 13-річної Олі в гуртожиток зайшла викладачка української мови Галина Іванівна.

– Одягайся, до тебе старша сестра приїхала.

Дівчинка не запідозрила недобре – пішла з вчителькою. Але щойно вони покинули межі школи, як під’їхала машина, дівчинку посадили в авто до покупців. Однак, як тільки педагог хотіла отримати гроші, її скрутили правоохоронці. Виявляється, 4 місяці стежили за жінкою. Не виключено, що самі полісмени і були “покупцями”, хоча офіційно особистості покупців – таємниця за сімома печатками.

Міністр МВС Арсен Аваков написав у себе в ФБ, що, коли покупець поцікавився здоров’ям дитини, натякаючи, що мова йде про вилучення органів, вчителька за 1000 гривень принесла фотографії дівчинки та медичну картку…

– Шукала покупців вона не через інтернет, це були розмови, обережні питання, натяки, – розповіла Віта Дубовик, прес-секретар прокуратури.

У ГУНП Харківської області уточнили: покупців вона намагалася знайти серед людей, які пов’язані з кримінальним світом, довго вибирала. Підштовхнуло на відчайдушний вчинок люботинського спеціаліста 1-ї категорії бажання поправити матеріальне становище. А життя підлітка оцінили в 13,5 тисячі доларів.

Колеги дізналися з Фейсбуку

Школу-інтернат “Дивосвіт”, де працювала Галина Іванівна навчалася Оля, звичайною не назвеш – вона для обдарованих дітей, що навчаються тут максимум 300 хлопців. Дітей “Дивосвіт” беруть на конкурсній основі, ухил у заняттях художній та інформаційно-технічний.

Хлопці живуть в гуртожитку при навчальному закладі, а на вихідні приходять додому. Педагогічний склад інтернату почув про те, що трапилося ЧП в їх школі у вівторок вранці. Директор школи розповідає: зібрала колег на планерці, ті втратили дар мови.

– Це був нормальний чоловік, який міг поспівчувати, добра, справжній професіонал… Ніхто не зміг про неї нічого поганого сказати. Все, що знаємо про те, що трапилося, прочитали в Фейсбуці. Для нас це дуже важко, ми шоковані. Ми просто не можемо повірити! – стримуючи сльози, розповіла директор інтернату Віра Сивицкая.

Галина Іванівна прийшла працювати у навчальний заклад 6 років тому, у школі кажуть, вона досвідчений вчитель – має 22 роки стажу. Викладала в інтернаті українську мову та літературу, вела зарубежку. На сайті школи сказано, що жінка – спеціаліст 1-ї категорії, покращувала якість своїх занять запровадженням інноваційних методів викладання. Батьки, чиї діти навчаються в інтернаті, не можуть повірити, що ЧП сталося саме в їх школі.

– Це дуже хороша школа, вона з ухилом в художній дизайн. У мене там донечка вчиться! Що буде, я навіть уявити не можу! – каже мешканка Люботина Ганна.

Колишня учениця, Анна Пащенко, згадує про Галину Іванівну тільки хороше: педагог займалася з дітьми, намагалася прищеплювати вихованцям культуру, возила на екскурсії.

– Мені не віриться. Абсолютно нормальна жінка! Коли я вчилася, вона здавалася прикладом для дівчаток. Завжди доглянута, завжди допоможе, – каже Аня.

Втратила єдину дочку-студентку

Проте деякі учні Галини Іванівни запам’ятали педагога і з іншого боку.

“Ця вчителька з моїх вже ранніх шкільних років розводила всіх на гроші. Нічого дивного, але торгівля людьми – це вже перебір у всіх сенсах”, – написав у соцмережі Дмитро.

“Вічно ходила в дорогих прикрасах і в дуже дорогих речах, явно не з “Барабашова”. І речі, і прикраси змінювала дуже часто. Точно куплені не на зарплату вчителя!” – вважає Юлія.

А багато хто про Галину Іванівну згадують як про педагога, в чиєму житті сталося велике горе – єдина дочка Кароліна загинула у вересні 2003 року під колесами автомобіля.

“Збила машина дівчинку. Як я і припускаю, травма, образа на всіх, помста, може бути. Мозок – страшна річ”, – говорить колишня учениця Анастасія.

“Мені повідомили, щоб я їй мізки поставив на місце”

Чоловік Галини Іванівни Леонід каже, що зі смертю дочки у їхній родині почалася чорна смуга: він пішов з роботи в правоохоронних органах, а останнім часом у них були борги. Чоловік звернувся до голови харківської поліції Анатолію Дмитрієву в розпачі – в соцмережі Леонід Алімович попросив головного поліцейського тримати справу на контролі, мовляв, нам нічим відкупитися.

“Грошей я не заробив в міліції, машину продав за кредити знову ж дружини. Грошей у нас немає, щоб відкупитися, зайняти теж не можна. Але подумайте, хіба можна плодити злочинців, де потрібна профілактика? Мені повідомили, щоб я їй мізки поставив на місце! 4 місяці тому відразу відкрили б виробництво і почали оперативний контроль і негласну охорону дитини”, – написав чоловік.

За його словами, він нічого не знав про плани дружини, а поліцейські хотіли не стільки запобігти злочин, скільки отримати нагороди за порятунок дитини.

“За матеріалами, моя дружина винна, але навіщо було доводити до цього, якщо потрібна була спочатку профілактика, а так – плодимо злочинців!” – зазначив Леонід Алімович.

“Хоч на органи, хоч в рабство – все одно”

З родиною дівчинки подружжя Коваленко живуть на одній вулиці – знають один одного давно. Як-то Галина Іванівна запропонувала мамі 13-річної Олі перевести доньку в інтернат: дівчинка добре малює, а ця школа може дати їй путівку в життя. Багатодітна мати погодилася, і дочка з 1 вересня 2016 року почала вчитися в “Дивосвіті”. Директор інтернату Віра Сивицкая зазначила: дівчинка хороша, але тримається в твердих середнячках. Характеризувати сім’ю школярки жінка не стала, зате у поліції розповіли – батьки зловживають спиртними напоями, крім Олі у жінки є ще троє дітей. У прокуратурі Харківської області кажуть: родина у злочинній змові з вчителькою не складалася, навіть там розуму не докладуть, як Галина Іванівна збиралася приховати факт пропажі дитини.

– Дитина – не сирота: з понеділка по п’ятницю вона була в інтернаті, а на вихідні її забирали. Дівчинку в сім’ї люблять, вони не збиралися від неї позбавлятися, навпаки, сім’я хотіла, щоб перебування в цьому інтернаті стало кращою долею для дочки, – розповіла Віта Дубовик.

Зараз дівчинка перебуває з мамою, її життю та здоров’ю нічого не загрожує.

У прокуратурі кажуть, що найбільше у цій справі їх вразив цинізм жінки – їй було все одно, що буде з дівчинкою після того, як вона посадить її в машину покупців. Більше того – зі слідством Галина Іванівна відмовляється співпрацювати.

– Вона абсолютно не цікавилася долею дитини. Буде це удочеріння або її заберуть в рабство, на органи – їй було все одно. Її клієнти не казали, куди забирають дитину. Під час переговорів питання – навіщо ця дитина комусь потрібен – не піднімався, – зазначає Дубовик.

ОФІЦІЙНО

Зараз горе-педагог перебуває в слідчому ізоляторі, прокуратура вже направила прохання до суду, щоб жінку залишили під арештом без права внесення застави.

– Прокуратурою їй вже оголошено підозру у ч. 3 ст. 149 КК України – торгівля людьми, вчинена стосовно малолітнього. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі від 8 до 15 років ув’язнення, – зазначила Дубовик.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі