Як вибрати якісний твердий сир? Якого складника у сирі слід уникати?

Твердий сир – продукт, який зроблений тільки з молока і за допомоги бактеріальної закваски та натуральних ферментів. По суті, це поліпшене молоко: у ньому мало води, проте багато цінного білку та кальцію.

Сьогодні харчові технології іноді перетворюють сир в карикатуру. Тому покупцеві потрібно знати, чи купує він справжній твердий сир із молочного жиру, чи недолугий фальсифікат. Портал ILoveMilk.info пропонує своїм читачам декілька простих правих, необхідних для вибору та визначення сиру, виготовленого з натурального молока без зайвих домішок повідомляє news24.

1)    Насамперед  уважно вивчіть склад сиру на етикетці. Якщо сир натуральний, то вскладі повинні бути відсутніми такі добавки як: пальмова олія, рослинний жир, рослинна олія. До складу натурального сиру має входити лише молоко, закваска молочнокислих мікроорганізмів, сичужний фермент тваринного походження. Допускаються у складі також сіль, хлористий кальці та спеції. Перегляньте упаковку сиру на наявність напису «Сирний продукт». Якщо присутній такий напис, то в руках Ви тримаєте не натуральний твердий сир. Також на етикетці твердого сиру має бути вказаний стандарт, за яким виготовлено продукт.

2)    Колір сиру повинен бути однорідним. Він може бути як білим, жовто-білим, так і світло-оранжевим, що пов’язано з додаванням натуральних харчових добавок. Якщо колір сиру занадто яскравий – значить був  використаний штучний барвник. А якщо сир блідий, це говорить про те, що сир містить велику кількість солі і малу частку вітамінів та поживних речовин. Різнокольорові вкраплення можуть свідчити, про те, що сир перед Вами був виготовлений із кислого молока.

3)    Ціна є непрямою ознакою якості сиру. Хороший продукт не буде коштувати підозріло дешево.

4)     При виборі сиру зверніть увагу і на його «малюнок». Якщо «вічок» (дірок) немає, або їхній розподіл є нерівномірним – була порушена технологія дозрівання твердого сиру. Але деякі сири можуть зовсім не мати вічок, як наприклад британський «Чеддер».

5)    Поверхня сиру не повинна бути мокрою чи з краплинами вологості. Також на сирі не повинно бути білого нальоту. Якщо зріз продукту липкий і маслянистий – твердий сир неправильно зберігався в магазині.

6)      Сир не повинен  пахнути аміаком, чи іншими сторонніми немолочними запахами.

7)     Складіть навпіл невелику скибочку сиру. Якщо при цьому продукт покришився, то його термін придатності закінчився досить давно.

Дотримуючись цих простих методик Ви зможете вибрати натуральний твердий сир, який принесе лише користь та задоволення усій родині.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі