Затягування Україні безвізу нашкодить іміджеві самого ЄС, – екс-міністр

Євросоюз поводиться непослідовно і некоректно у питанні надання Україні безвізового режиму.

Таку думку в своєму блозі на сайті “Новое Время” висловив колишній глава МЗС України Володимир Огризко.

У той момент, коли влада ЄС, причому на найвищому рівні, визнала, що Україна виконала вимоги для отримання безвізового статусу, рішення, на мою думку, повинно було бути прийнято моментально,
– написав він.

На думку Огризка, виправдання Євросоюзу, який пояснює затримку розробкою механізму припинення Шенгену з третіми країнами, є непереконливими.

“Є кілька десятків країн, які користуються безвізовим режимом з Європейським Союзом. Питання: хіба припинено для них дію цього режиму, оскільки ЄС зараз обговорює таку процедуру на випадок надзвичайних ситуацій? Ні”, – наголосив екс-міністр.

Не виключаю, що робиться це не без зовнішнього впливу. Про який вплив мовиться? Думаю, всім зрозуміло, що на північному сході від нас є країна, яка дуже зацікавлена в тому, щоб в українців з безвізом нічого не вийшло,
– пояснив Огризко.

Він наголосив, що затягування безвізового режиму з Україною – політична помилка Євросоюзу, а демарші української влади в цьому сенсі – абсолютно справедливі і правильні.

“Зараз, як мені здається, ми повинні говорити не про технічні речі: хто за ким (посли, парламент, Рада Європи і так далі – це вони повинні вирішити самостійно, але швидко). Я дуже сподіваюся, що до 24 листопада, до саміту Україна-ЄС, європейська сторона вирішить це питання. В іншому випадку це буде великий іміджевий прокол для всього Європейського Союзу”, – резюмував дипломат.

До слова, сьогодні, 17 листопада, Рада Євросоюзу розгляне питання про початок міжінституційних переговорів щодо скасування віз для українців.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі