Сенатори США зробили втішні висновки щодо політики Трампа стосовно України

ya
  *****  

Сенатори Сполучених Штатів Америки стверджують, що новоспечений президент ще не визначився, якою буде політики щодо України та щодо надання їй летальної зброї.

Як пише The Weekly Standart, такої ж думки дотримується і голова Комісії з закордонних справ Сенату США Боб Коркер, якого розглядають як одного з головних кандидатів на посаду держсекретаря.

Коркер також підкреслив, що у просуванні ослаблення намірів Республіканської партії щодо України брав участь Пол Манафорт, який тоді був головою штабу Трампа, однак згодом подав у відставку.

Сенатор Джон Маккейн з Арізони, який очолював рух за надання зброї Україні, також сказав, що не знає про плани адміністрації Трампа щодо України, але буде продовжувати наполягати на наданні летальної оборонної допомоги.

Чесно кажучи, у мене немає достатніх відомостей про те, якою буде їхня позиція. Я буду продовжувати наполягати на наданні летальної зброї Україні. Але я не можу передбачити, що буде робити адміністрація Трампа,
– заявив він.

Крім того, Маккейн застеріг Трампа, щоб він не довіряв Путіну та порадив новообраному президенту бути на боці тих, “хто бореться з тиранією”, а не того, хто “вбивав своїх політичних супротивників” і “втручався в сусідні країни”.

Сенатор з Південної Кароліни Ліндсі Грем сказав, що він буде продовжувати активно виступати за озброєння України з боку Сполучених Штатів, незалежно від можливого опору з боку Трампа.

Я не знаю, якою буде позиція президента Трампа щодо цього питання. Схоже, що він не підтримує цю ідею, але я знаю, якою є моя позиція. Це може бути той випадок, коли Конгрес просуває свої прагнення, які відрізняються від бажань адміністрації,
– зазначив сенатор.

Грем також застеріг новообраного президента від бажання догодити Росії та порадив затвердити американське лідерство з самого початку його терміну на посаді до того, як Кремль поглибить своє вторгнення в Україну.

Сенатор Марко Рубіо з Флориди також не знає позиції адміністрації Трампа в питанні надання летального озброєння.

Я не говорив з ними про їхні позиції з цього питання. Я знаю свою позицію та дуже підтримую Україну,
– сказав політик.

Додамо, що сенатор Джим Інхоф з Оклахоми, який послідовно висловлював оптимізм щодо відносин США і України за президентства Трампа, бачить ситуацію зовсім інакше, ніж його колеги по «Республіканській Партії”.

Трамп підтримає надання Україні летальної військової допомоги. Я вже особисто говорив з Трампом про Україну. По-перше, він не був знайомий з великою кількістю питань, і тепер розуміє, що однією з істотних змін в його політиці, на відміну від нашого нинішнього президента, буде повага до наших друзів, наших союзників,
– зауважив американець.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі