Сенатори США зробили втішні висновки щодо політики Трампа стосовно України

Сенатори Сполучених Штатів Америки стверджують, що новоспечений президент ще не визначився, якою буде політики щодо України та щодо надання їй летальної зброї.

Як пише The Weekly Standart, такої ж думки дотримується і голова Комісії з закордонних справ Сенату США Боб Коркер, якого розглядають як одного з головних кандидатів на посаду держсекретаря.

Коркер також підкреслив, що у просуванні ослаблення намірів Республіканської партії щодо України брав участь Пол Манафорт, який тоді був головою штабу Трампа, однак згодом подав у відставку.

Сенатор Джон Маккейн з Арізони, який очолював рух за надання зброї Україні, також сказав, що не знає про плани адміністрації Трампа щодо України, але буде продовжувати наполягати на наданні летальної оборонної допомоги.

Чесно кажучи, у мене немає достатніх відомостей про те, якою буде їхня позиція. Я буду продовжувати наполягати на наданні летальної зброї Україні. Але я не можу передбачити, що буде робити адміністрація Трампа,
– заявив він.

Крім того, Маккейн застеріг Трампа, щоб він не довіряв Путіну та порадив новообраному президенту бути на боці тих, “хто бореться з тиранією”, а не того, хто “вбивав своїх політичних супротивників” і “втручався в сусідні країни”.

Сенатор з Південної Кароліни Ліндсі Грем сказав, що він буде продовжувати активно виступати за озброєння України з боку Сполучених Штатів, незалежно від можливого опору з боку Трампа.

Я не знаю, якою буде позиція президента Трампа щодо цього питання. Схоже, що він не підтримує цю ідею, але я знаю, якою є моя позиція. Це може бути той випадок, коли Конгрес просуває свої прагнення, які відрізняються від бажань адміністрації,
– зазначив сенатор.

Грем також застеріг новообраного президента від бажання догодити Росії та порадив затвердити американське лідерство з самого початку його терміну на посаді до того, як Кремль поглибить своє вторгнення в Україну.

Сенатор Марко Рубіо з Флориди також не знає позиції адміністрації Трампа в питанні надання летального озброєння.

Я не говорив з ними про їхні позиції з цього питання. Я знаю свою позицію та дуже підтримую Україну,
– сказав політик.

Додамо, що сенатор Джим Інхоф з Оклахоми, який послідовно висловлював оптимізм щодо відносин США і України за президентства Трампа, бачить ситуацію зовсім інакше, ніж його колеги по «Республіканській Партії”.

Трамп підтримає надання Україні летальної військової допомоги. Я вже особисто говорив з Трампом про Україну. По-перше, він не був знайомий з великою кількістю питань, і тепер розуміє, що однією з істотних змін в його політиці, на відміну від нашого нинішнього президента, буде повага до наших друзів, наших союзників,
– зауважив американець.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі