“Інтертелеком” допомагає ФСБ і ГРУ РФ прослуховувати українських абонентів?

Служба безпеки запідозрила оператора у сприянні російським спецслужбам

У центральному офісі CDMA-оператора “Інтертелеком” в Одесі проводяться обшуки.

За даними місцевого видання, в ході обшуку вилучається техніка і документи.

У компанії стверджують, що Служба безпеки запідозрила оператора у сприянні російським спецслужбам. Нібито “Інтертелеком” допомагає ФСБ і ГРУ РФ прослуховувати українських абонентів.

Як відомо, “Інтертелеком” контролюється Віктором Гушаном, який є бізнесменом придністровської групи Шериф і основним акціонером оператора.

Гендиректор компанії Борис Акулов звернувся до президента України, генерального прокурора та голови СБУ з проханням вплинути на підлеглих.

“Ми запропонували їм необмежений доступ до обладнання мережі та її вузлів моніторингу, але вони відмовилися від того, щоб виконати всі дії без порушення зв’язку і пригрозили в будь-якому випадку відключити обладнання”, — наголошується в повідомленні Акулова.

За даними видання, в даний час телефонний зв’язок від “Інтертелекому” є, а ось мобільний інтернет не працює.

Варто відзначити, що в той же час в прес-центрі СБУ повідомили, що перекрили несанкціонований канал зв’язку з тимчасово окупованих Кримом, який могли контролювати спецслужби РФ.

“Правоохоронці встановили, що одне з українських підприємств телекомунікаційних послуг передало в користування російським провайдерам частину свого обладнання і мережі у анексованого Криму”, – йдеться в повідомленні.

 

Залишити коментар

Кометарі