Вакарчук розкритикував квоти на україномовні пісні

Лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук прокоментував введення на радіо квот на україномовні пісні, а також пояснив, чому більшість радіостанцій закривають необхідну кількість пісень записами його гурту.

Про це Вакарчук написав в авторській колонці на сайті “Новое Время”.

Музикант наголосив, що вже не раз висловлювався щодо нового закону про квотування україномовної музики. І як людина, яка вірить в ринкові принципи, просто не може бути великим шанувальником будь-яких квот.

Перед тим, як вводити, їх наслідки потрібно дуже ретельно аналізувати, адже введення будь-яких обмежень має як позитивні, так і негативні аспекти,
– зазначив Вакарчук.

Питання пісенного квотування в Україні музикант вважає надмірно політизованим, наголошуючи на невідомому походження цифр, скільки музики повинно бути в ефірі.

Вакарчук погоджується, що довгий час українську культуру та мову гнобили і зараз українці намагаються надолужити втрачене. Однак введення квот без попередньої підготовки, на думку співака, може призвести до деяких небажаних наслідків.

Першим таким наслідком музикант називає появу на радіостанціях українських матеріалів, які значно поступатимуться за якістю західним хітам. А це, як зазначив Вакарчук, спричинить комплекс неповноцінності вітчизняних виконавців. Другим наслідком співак бачить абсурдне і лише формальне виконання вимог тих радіостанцій, які не є прихильниками україномовних пісень.

Як приклад лідер “Океану Ельзи” навів власників радіостанцій, які що 10-15 хвилин розміщують в ефірі композиції його колективу, нібито показуючи, що іншої якісної україномовної музики в країні не існує.

Таким чином вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту ж групу кожні 10 хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот в цілому,
– вважає Вакарчук.

Все це співак називає наслідками незбалансованих державних інтересів: чиновники нав’язують квоти і сліпо вірять, що через рік ситуація кардинально зміниться, а власники радіостанцій зацікавлені лише в фінансовій вигоді своєї діяльності, але жодним чином не в пошуку молодих виконавців і збагаченні радіоефіру новим матеріалом.

Коли в останній раз представники радіостанцій ходили по роботі в різні клуби в українських містах, враховуючи районні центри, щоб почути і знайти нову українську музику?,
– поставив запитання Вакарчук.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі