Настоятель храму розповів, чому археологи розкрили труну Ісуса Христа (відео)

Зняття мармурової плити з похоронного Ложа Христа в Гробі Господньому в Єрусалимі необхідно для її реставрації, інакше існує небезпека руйнування реліквії. Про це повідомив настоятель храму від Вірменської Апостольської церкви Самвел Агоян.

“Мета реставрації цієї плити — зберегти побудовані конструкції, оновити шви зовні і всередині, деякі деталі оздоблення вже сильно стерті. Існує небезпека швидкого руйнування Труни в майбутньому, тому було важливо провести реставрацію”, — сказав він.

За словами Агояна, люди не повинні хвилюватися через проведених робіт. “Так, це святе місце, але це не означає, що ми не повинні піклуватися про те, щоб зберегти його. Звичайно, ми бачили деякі небезпеки, тому ми покликали професіоналів з Афін. І вони роблять свою роботу”, — пояснив настоятель.

Він також повідомив, що витрати на реставрацію будуть розділені між католицькою, православною і вірменською церков.

27 жовтня повідомлялося, що археологи вперше зняли мармурову плиту з похоронного Ложа Христа. На думку вчених, розкриття гробниці дозволить з’ясувати, чому свята Олена, яка проводила розкопки в Єрусалимі, вирішила, що ця могила є місцем поховання Христа.

Гроб Господній укладено в едикулу (Кувуклію) — купольну каплицю з жовто-рожевого мармуру. Існуюча Кувуклія відновлена у 1809-1810 роках за проектом грецького архітектора Миколи Комина.

Джерело: УкрМедіа

 

Залишити коментар

Кометарі