Раду НБУ очолив призначений від Порошенка Данилишин

На своєму першому засіданні нові члени Ради Нацбанку затвердили низку важливих рішень. Богдан Данилишин очолив Раду НБУ radiosvoboda.or

Рада Національного банку Украины обрала своїм главою Богдана Данилишина, таке рішення прийнято за підсумками першого у цьому році засідання, що пройшло у вівторок, 25 жовтня.

Заступником Данилишина обраний Тимофій Милованов. Після обрання Данилишин пообіцяв в роботі Ради НБУ завжди “виходити зі спільної позиції”, але при цьому “поважати думку кожного”. На своєму засіданні Рада також затвердив річну консолідовану звітність НБУ за 2015 рік, розподіливши прибуток центрального банку і затвердивши перерахування її частини (а саме 38,164 млрд грн) в державний бюджет.

Крім того, ще один блок рішень Ради НБУ стосувався затвердження топ-менеджменту Національного банку на керівних посадах. Так, Рада НБУ призначив Якова Смолія першим заступником голови НБУ, а Катерину Рожкову і Романа Борисенко – заступниками голови НБУ.

Нагадаємо, що 24 жовтня президент Петро Порошено призначив членами Ради Національного банку Богдана Данилишина (строком на сім років) і Василя Фурмана (на шість років). Богдан Данилишин займав пост міністра економіки в уряді Юлії Тимошенко в 2007-2010 роках. У 2010 році в Україні було порушено кримінальну справу, і він отримав політичний притулок у Чехії. Раніше в інтерв’ю DT.UA професор Анатолій Гальчинський (багаторічний президентський радник, голова Ради НБУ і Національного інституту стратегічних досліджень) зазначав, що саме президент Петро Порошенко зволікав з призначенням членів Ради за своєю квотою. Минуло більше року з тих пір, як повноваження членів ради закінчилися ще у вересні 2015 року. “Чому? Президент, всім зрозуміло, володіє монопольним впливом на НБУ. Рада природним чином може обмежити цю монополію”, – зазначав він.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі