У ніч на неділю Україна перейде на “зимовий” час

В ніч на 30 жовтня українці переведуть стрілки годинників на годину назад. В ніч з суботи на неділю, 30 жовтня, українці зможуть поспати на годину довше Андрій Товстиженко, DT.UA Перехід з “літнього” на “зимовий” час в 2016 році в Україні заплановано в ніч на неділю 30 жовтня.

О чотвертій години ранку стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад. Перехід на “зимовий” і “літній” час відбувається згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”.

Наразі режим переведення стрілок на “літній” і “зимовий” час застосовується більш ніж в 110 країнах на всіх широтах від Канади до Австралії, і у всіх європейських державах. Вважається, що переведення часу дає економію електроенергії, а також викроює зайву годину для відпочинку у світлий час доби. Кілька років тому в Україні намагалися відмовитися від переходу на літній час (після того, як це зробили в Росії), проте рішення так і не було прийнято остаточно, а після 2014 року це питання відпало.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі