На 91 році життя помер український економіст та меценат Богдан Гаврилишин

Останні хвилини свого життя Богдан Гаврилишин провів у колі родини в своїй квартирі в Києві. Пішов з зижни видатний економіст, член Римського клубу Богдан Гаврилишин 1tv.com.ua Українсько-канадсько-швейцарьский економіст, професор, благодійник і громадський діяч Богдан Дмитрович Гаврилишин пішов з життя в понеділок, 24 жовтня. Про це повідомив Благодійний фонд його імені в Facebook.

“24 жовтня о 5 ранку в 90-річному віці пішов з життя видатний українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник і громадський діяч Богдан Гаврилишин. Останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у колі родини в своїй квартирі в Києві”, – сказано в повідомленні.

Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року в с. Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю “інженер-механік” в Університеті Торонто, МВА у МІМ-Женева, звання доктора економіки та суспільних наук в Женевському університеті. Протягом 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві.

Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор в семи університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу. Гаврилишин створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після – в Україні. Був співзасновником Європейського форуму з менеджменту в Давосі (зараз Всесвітній економічний форум). Крім того, був консультантом компаній General Electric, IBM, Unilever, Phillips, радником кількох країн.

Був радником першого президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох прем’єр-міністрів, головою Консультативно-дорадчої ради при Президії Верховної Ради України. Ініціював створення низки молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації “Пласт”. Очолював “Фонд Богдана Гаврилишина” в Києві та фонд “Відродження” в Женеві. Гаврилишин – автор книг “Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств” (1980) і “Залишаюсь українцем” (2011). Богдан Гаврилишин – видатний економіст, член Римського клубу, один із засновників міжнародного економічного форуму в Давосі, багаторічний керівник Міжнародного інституту менеджменту в Женеві, наставник і радник президентів і прем’єр-міністрів багатьох країн, довічний пластун. У статті “Лишився українцем” на сторінках газети “Дзеркало тижня. Україна”, говорилося, що десятиліттями Гаврилишин набував досвід, який мріяв застосувати в Україні. Коли розпався Радянський Союз, професор Гаврилишин відійшов від керівництва Міжнародним інститутом менеджменту в Женеві, щоб допомогти незалежній Україні використовувати можливості, що відкрилися перед молодою державою.

Раніше він консультував керівників багатьох держав, як спрямовувати економічні процеси в правильне русло, і це вдавалося. За значний внесок у розвиток України з нагоди 90-річчя нагороджений орденом Свободи від президента України та орденом Святого Миколая Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП).

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі