Астрономи показали справжнє “пекло” між двома зірками-гігантами

Вперше астрономам вдалося зазирнути в саме серце зоряної системи в Чумацькому шляху, яка за всіма ознаками є справжнім пеклом.

На фото внизу – Ета Кіля, парні зірки-гіганти, які світять в 5 мільйонів разів яскравіше Сонця. Частина потужного світлового потоку виривається у формі зоряного вітру, яке світила “видувають” в шаленому танці.

У точці між двома зірками спрямовані назустріч один одному потоки стикаються зі швидкістю 12 мільйонів кілометрів на годину і нагрівають газ до десятків мільйонів градусів.

Від цього він починає випромінювати яскраве світло. Ця речовина відома як туманність Гомункул. Вона притягує увагу астрономів в даний час. Вчені змогли розгледіти особливості зіткнення двох розпечених потоків газу, а зокрема віялову структуру того, як більш тонкий “вітер” врізається в щільний потік частинок від іншої зірки.

За допомогою інтерферометра вони змогли також точніше виміряти швидкість зоряних вітрів. У майбутньому це допоможе астрономам змоделювати приклад загасаючих зоряних систем і те, як вони генерують такі потужні “космічні феєрверки”.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі