Свиняча чума спалахнула в кількох областях України

У чотирьох областях України зафіксовано спалахи африканської чуми свиней (АЧС). Зокрема, це Миколаївська, Київська, Полтавська і Харківська області.

Про це повідомила прес-служба Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

У Миколаївській області 11 жовтня знайшли труп свині біля сміттєзвалища, яке розташоване за межами смт Березанка Березанського району на території колишнього асфальтного заводу.

Також 13 жовтня на Миколаївщині зареєстрували загибель 4 голів свиней в домогосподарстві в с. Калинівка Вітовського району. Крім того, в Полтавській області 15 жовтня зареєстрували загибель 3 голів свиней в домогосподарстві с. Бодаква Лохвицького району.

На Київщині 16 жовтня в ТОВ “Маруна Нью” (с. Соколівка, Васильківський район) виявили загибель 35 голів свиней. Також загибель 2 свиней було зареєстровано в Харківській області в домогосподарстві с. Петрівка Шевченківського району.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС на місцях проведені засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. В осередках захворювань вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС,
– повідомили в Держслужбі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

 

Залишити коментар

Кометарі