Перехідний вік для батьків. Три правила спілкування з підлітками

1.Знайте про те, що подобається вашій дитині.

Картинки по запросу папа с сіном

Якщо не розбираєтеся – вивчіть. Наприклад, сучасну музику, правила субкультур та інше. Коли ваш підліток був дитиною, можна було з легкістю знайти речі,чим можна було б зайнятися. Але, тепер правила змінюються, вам доведеться докласти додаткових зусиль, щоб дізнатися, що подобається підростаючому поколінню. Тільки не треба намагатися стати «як він», у фільмах повно прикладів, коли батьки намагаються «впадати в дитинство» і, наприклад, йдуть з підлітком на дискотеку. На мій смак, знати і зображати «свого» – різні речі.

Можливо, це буде непросто, але здатність співвідносити розуміти що цікаво вашій дитині – важлива частина побудови відкритих і значущих відносин.

Пам’ятайте, щоб бути хорошим батьком, вам також потрібно бути хорошим другом.

2. Строгість – це батьківська функція.

Картинки по запросу спілкування з підлітками

Багато підлітків пручаються правилам і обмеженням – це ознака нормального вікового розвитку, якщо що. Вони думають, що достатньо дорослі, що можуть самі про себе подбати. Це дуже добре, правда! При цьому підліткам все ще потрібні обмеження (та й дорослим людям … ми ж домовляємося про правила дорожнього руху і кримінального кодексу!). З новими можливостями і бажаннями підлітки отримують і відповідальність. Важливо домовлятися, а не наказувати. Важливо пояснювати підлітку суть обмежень, правил … і, як це не дивно, виконувати ці правила самому. Якщо домовилися з підлітком, що за хороші оцінки відпустіть на дискотеку – відпускайте, не шукайте лазівок і нових обмежень. Покажіть, що з батьками можна домовлятися, і що домовленості виконуються. І вже якщо обіцяли покарати – карайте.

Дайте зрозуміти вашій дитині, що у нього або в неї буде більше свободи, але при цьому на них буде покладено більше відповідальності. Свобода без відповідальності безглузда.

3. Спілкуйтеся щодня, постійно, від душі.

Картинки по запросу спілкування з підлітками

Не просто: «як в школі?». Щоденне спілкування є важливим для підтримки відкритості між вами. Дізнайтеся про те, що мучить Вашої дитини, в чому у нього складності, в чому успіхи. Часто кажуть, що підлітки замкнуті … так, звичайно. А Ви самі багато розповідаєте про свої переживання, почуття, проблеми? Спробуйте … не просто про роботу, а про відносини з людьми, про відносини з ним, з дитиною … Пам’ятайте, що міжособистісні відносини – це пріоритет цього віку, це те, що дитині дійсно цікаво. Ну ось і дайте йому цього, в тому числі своїм прикладом.

Навчіться розуміти світ, в якому живе ваш підліток, поставте себе на його місце, і ви зможете не тільки домогтися їхньої довіри, а й також зможете краще зрозуміти їх загальна поведінка. Щоденне спілкування покаже вашій дитині, що ви дбаєте про нього. Це дуже важливий фактор, тому що підлітки будуть відчувати себе більш комфортно з батьками, які активно залучені в їхнє життя.

Але варто визнати сумний факт: таким, як раніше спілкування з дитиною вже не буде. Психологічне відділення не просто почалося – воно вже йде повним ходом. Дитина не буде слухатися, погоджуватися і, наприклад, копати картоплю – у нього змінюються погляди, він стверджує себе в світі, усвідомлює себе як психологічно автономну одиницю

   

Залишити коментар

Кометарі