Як стати щасливим: 10 порад психолога

Психолог Михайло Лабковський поділився порадами, які допоможуть навчитися отримувати задоволення від життя.

Поради фахівець розмістив у своєму блозі.

Не бійтеся бути щасливими

Більшість людей живе в сім’ях, де не прийнято отримувати задоволення від життя, не прийнято говорити, що у тебе все добре. Нездатність батьків радіти і посміхатися передається нам, і ми вважаємо, що життя так влаштоване. Ще одна наша фішка – це ідея про те, що якщо вам було добре, за це обов’язково доведеться розплачуватися. Ми боїмося отримувати задоволення від життя і пов’язуємо це з чимось порочним.

Досить жаліти себе

Коли ви розповідаєте іншим про свої проблеми, чого ви хочете? Ви хочете скаржитися, а не вирішувати її. Культ страждання – ще одна наша фішка. Нам легше страждати, ніж жити щасливо. Здорова людина або приймає ситуацію, або змінює її. Невротик – не приймає і не змінює. Взяти, приміром, фізичну хвороба, яка реально не дає отримувати задоволення від життя. Але здорові люди лікуються, а невротики хочуть хворіти, тому що отримують привід себе жаліти. Люди готові померти на дорозі, тому що лікуватися – це хотіти жити і отримувати задоволення.

Відокремлюйте реальні проблеми від вигаданих

Невротик від здорової людини відрізняється тим, що здоровий переживає про реальні проблеми, а невротик про неіснуючі. Це майже що хобі – придумати собі проблему і страждати від неї весь день.

Не намагайтеся допомогти всім навколо

Бажання допомагати іншим виникає через те, що ви не вірите, що вас можуть любити просто так. Через допомогу іншим ви намагаєтеся підняти власну самооцінку. Тому, якщо вас не просять, краще не чіпайте людей руками. Зосередьтеся на тих, кому дійсно потрібна допомога.

Не кажіть, коли вас не питають

Коли ви відповідаєте на питання, яких вам не ставлять, то видаєте свою тривожність.

Відокремлюйте любов від залежності

Люди ніколи не кидають то, що вони люблять. Взяти, приміром, куріння. Я курив 37 років, а останні 10 років по три пачки в день. Я перестав курити, коли сказав собі, що я не люблю сигарети, просто у мене від них залежність. Невротики не можуть відрізнити залежність від любові.

Рутина – це не завжди погано

Невротики не можуть спокійно жити, постійно бояться щось не встигнути. Коли з’являється можливість нічого не робити, їм стає дискомфортно.

Міняйте себе, а не інших

Це, в першу чергу, стосується виховання дітей. Ви не можете, нічого не роблячи з собою, змінити дітей. Вони не сприймають, що ви говорите, вони сприймають, що ви робите і як себе поводите з іншими.

Ставтеся до критики простіше

Згадайте, як ви сидите в метро, і заходить бабуся. Вагон зморить на вас з ненавистю, і ви катапультою вилітаєте з місця. Чому ви це робите, адже бабуся не просить вас поступитися? Тут справа в низькій самооцінці і страху заочного засудження. Експериментуйте і не вставайте, якщо не хочете. Що б не говорили – що ви безсовісний, що такого лайна в житті не зустрічали, не реагуйте. Згодом ви зрозумієте, що чужу оцінку можна ігнорувати.

Робіть тільки те, що хочеться

Класичний приклад з дітьми, коли ви граєте з ними, тому що так треба – я ж хороша людина, отже, повинен грати. Припиніть це. Грайте, коли хочете, а коли не хочете – не грайтеся. Діти теж відчувають, коли вам не цікаво, а почуття провини це не любов.

а  останні 10 років по три пачки в день.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі